Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

 

Informacje duszpasterskie:

  • Dni powszednie od 17 do 24 grudnia są okresem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie , codziennie o godz. 18.00., oraz w Roratach: dorosłych – o godz. 7.00; dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30.
  • W poniedziałek na godz. 19.30 zapraszamy – Grupę Młodszą – kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, na kolejne spotkanie formacyjne.
  • Duszpasterstwo Małżeństw serdecznie zaprasza wszystkich do wspólnego adwentowego czuwania wraz z Maryją w najbliższy wtorek 19 grudnia w godzinach od 21.00 do 24.00. Czuwanie to będzie miało charakter medytacji w ciszy Ikony NMP Brzemiennej  – w intencji dzieci nienarodzonych. Do modlitwy można dołączyć o dowolnej porze, by chociaż na chwilę zatrzymać się w przedświątecznym zabieganiu.
  • Jeszcze do przyszłej niedzieli można przynosić prezenty w ramach akcji „Bombka Dobroci”. Prosimy, aby rzeczy były nowe, a pakunek był dobrze podpisany imieniem dziecka wraz z wiekiem. Prezenty zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka na Ukrainie, a także parafianom ze Swalawy, gdzie posługę pełni  nasz współbrat ks. Tomasz Koza. Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie w tę akcję! Bóg zapłać!
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżających się świąt odbędą się w sobotę od godz. 8.00.
  • Pragniemy podziękować w imieniu rodzin wielodzietnych i ubogich za złożone ofiary dla nich z okazji świąt. Zebrana kwota wyniosła 5163 zł i została przekazana naszym parafianom. Dziękujemy osobom zbierającym ofiary, za wkład w zorganizowaniu tej akcji.
  • Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  • Następna niedziela – 4 Adwentu – jest równocześnie Dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. do godz. 13.00. będą bez zmian. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. i o godz. 20.00., bo w tym czasie zasiądziemy do stołu wigilijnego. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o godz. 24.00. Mszą św. Pasterską. Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7.00. i 20.00. Mszy św. o godz. 20.00. nie będzie także: w drugi dzień świąt – 26 grudnia;31 grudnia- w Sylwestra; 1 stycznia – w Nowy Rok.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl