Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. i trwać będzie do godz. 18.15.   W poniedziałek i wtorek adoracja będzie trwała od godz. 8.30. do godz. 18.15. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji.

W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia   i modlitwy, który ma nas przygotować do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione   o godz. 7.00., 8.00., 17.00., 18.30., 20.00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o godz. 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.

Chętnych zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się w najbliższą środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest  w gablotce.

Młodzież RMS zaprasza na czuwanie wielkopostne w najbliższą sobotę o godz. 19.30.

We wszystkie  niedziele Wielkiego Postu będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.30. do godz. 20.00., a podczas Mszy św. o 20:00 będzie wygłoszona  katecheza o św. Józefie na podstawie Listu apostolskiego pap. Franciszka:„Patris corde  –   Z ojcowskim sercem”.

Prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z epidemią  w tym zasłaniania ust i nosa.