Ogłoszenia parafialne – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 1 października 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 1 października 2023 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od godz. 14.00 do wieczornej mszy.

Od dzisiaj rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie.

W ramach katechezy parafialnej zapraszamy na spotkanie z Krystyną Romanowską, autorką książki „Nastolatki na krawędzi”. Tematem spotkania będą wyzwania rodziców i nauczycieli
w wychowywaniu dzieci, a także aktualne problemy, w tym zaburzenia, depresja, używki, problem samobójstw. Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 października o godz. 19.30 w salce „Droga do Emaus”.

Z tyłu kościoła jest skarbona św. Antoniego, do której można wrzucić informacje o osobach potrzebujących lub zgłosić chęć pomocy, zaangażowania na rzecz starszych i ubogich naszej parafii. W najbliższym czasie potrzebna jest pomoc przy dowiezieniu osoby starszej do lekarza. Jeśli ktoś może pomóc, proszę o zgłoszenie się bezpośrednio do mnie.

Mokotowskie Hospicjum św. Krzyża zwróciło się do nas z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe. W gablotce przed kościołem umieszczone jest pismo z opisem aktualnej sytuacji
i potrzeb. Po konsultacji z Radą parafialną i Grupą charytatywną, chcemy włączyć się w pomoc na rzecz Hospicjum. Skarbona z tyłu kościoła przeznaczona będzie na ten cel do 8 października.

Wraz z nowym rokiem akademickim, w czwartek 5 października, zapraszamy studentów i pracujących na inaugurację Duszpasterstwa Akademickiego i Postakademickiego Student+. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.30, po której zapraszamy na spotkanie w salce pod kościołem.

 Planujemy utworzenie bezpłatnych zajęć szachowych dla dzieci, prowadzonych przez instruktora. Zajęcia odbywałyby się w środy od godz. 17.30. Chętnych prosimy o wstępną deklarację. Szczegóły i zapisy po mszy św. w zakrystii.

 Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek grupa charytatywna „Pomoc na Olimpie” o godz. 18.00; w środę ministranci
o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 18.30, spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych o godz. 19.30; w piątek RMS o godz. 19.30, próba chóru
o godz. 19.30.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą ks. prof. Helmut Juros SDS i ks. Marek Sawicki SDS. Zapraszamy na mszę św. w intencji solenizantów: ks. Helmuta w czwartek o godz. 18.30,
ks. Marka w sobotę o godz. 18.30.

 

Drodzy Parafianie!

11 października będziemy obchodzili święto naszej parafii – odpust ku czci naszej Patronki Matki Zbawiciela. Uroczystość obchodzona będzie w dwóch etapach.

W środę 11 października zapraszam do licznego udziału w mszy św. w intencji Parafian o godz. 18.30. Po mszy św. zostanie odmówiony Akt oddania Parafii Matce Zbawiciela. Zawierzenia dokonają w naszym imieniu dzieci, polecając naszej Patronce rodziny, chorych, samotnych i każdego z nas oraz wyrażając troskę młodego pokolenia o przyszłość naszej parafialnej wspólnoty. Podczas mszy św. zaśpiewa nasz parafialny chór. Serdecznie zapraszam każdego z Was do udziału w tej uroczystości.

W niedzielę 15 października będziemy gościli w naszej parafii ks. Pawła Wróbla SDS, który wygłosi kazanie na wszystkich mszach.

O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa z udziałem chóru Sonus Innumerabiles. Zapraszam i proszę, abyśmy jak najliczniej zgromadzili się na wspólnym dziękczynieniu za naszą Parafię. Zapraszam przedstawicieli grup do sztandarów, służbę liturgiczną do liturgicznej oprawy.

Tego dnia nie będzie mszy o godz. 13.00. Będzie to czas wspólnego świętowania. Po mszy św. odbędzie się dla dzieci pokaz iluzjonisty Mariusza Czajka oraz malowanie twarzy. O godz. 13.45 zapraszam na wspólną kawę i ciasto, a następnie na rodzinne konkursy. O godz. 14.30 kalambury liturgiczne br. Marcina, a godz. 15.15 karaoke ks. Marka. Dla zwycięskich rodzin nagrodą będzie kolacja w restauracji Pizzini.

Zapraszam Was, Drodzy Parafianie, do wspólnego świętowania. Równocześnie też zwracam się z prośbą. Jeśli ktoś z Was może wspomóc to spotkanie, piekąc na ten dzień ciasto, czy pomagając przy organizacji, to proszę o zgłoszenie się po mszy św. w zakrystii lub kontakt telefoniczny ze mną. Numer telefonu podany jest na naszej stronie internetowej.

Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam do licznego udziału we wspólnej modlitwie i radości podczas odpustu ku czci NMP Matki Zbawiciela.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone dzisiaj ofiary i wpłaty na konto funduszu remontowego. Życzę błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.

Wasz Proboszcz
ks. Bartek