Historia

Historia

Parafia erygowana 15 czerwca 1990 r. przez kard. Józefa Glempa z części parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Dekret erekcyjny wszedł w życie 1 lipca 1990 r. 29 czerwca 1998 r. plac, na którym miała stanąć świątynia, uroczyście poświęcił kard. Józef Glemp. 21 października 1998 r. rozpoczęto wykopy pod fundamenty. 11 grudnia 1999 r. zamknięto budowę w stanie surowym. Pierwszą Mszę Świętą odprawiono 16 kwietnia 2000 r. Pod koniec 2001 r. kościół nadawał się do pełnego użytku. 31 maja 2015 r. kard. Kazimierz Nycz dokonał konsekracji naszej świątyni parafialnej.

Lista proboszczów:

Śp. Ks. Benon Hojeński SDS (01.07.1990- 30.06.1993)
Ks. Janusz Bola SDS  (01.07.1993 – 30.06.2002)
Śp. ks. Krzysztof Świętoń SDS (01.07.2002 – 30.06.2009)
Ks. Edward Seremet SDS (01. 07. 2009 – obecnie)