różaniec2

W naszej parafii działają dwie Róże Różańcowe. Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca

Msza Św. o godz. 8 (w lipcu i sierpniu o godz. 7), a po niej odmawiamy jedną część różańca i następuje zmiana tajemnic.

W  miesiącu lipcu 2015  modlimy się w następujących  intencjach :

Papieska intencja ogólna : Aby odpowiedzialność polityczna była przeżywana na wszystkich poziomach jako wysoka forma miłosierdzia .

Papieska intencja ewangelizacyj na : Aby chrześcijanie w Ameryce Łacińskiej w obliczu nierówności społecznych mogli dawać świadectwo miłości do ubogich i wnosić swój wkład, by społeczeństwo stawało się bardziej braterskie .

II krucjata modlitwy w intencji Ojczyzny  :   O Polskę wierną Bogu , Krzyżowi i Ewangelii  w duchu wypełniania Jasnogórskich Ślubów Narodu . 

 

 

WARTO POZNAĆ …  Zachęcamy do wysłuchania  DEBATY RÓŻAŃCOWEJ , która miała miejsce w trakcie      III Dnia Różańca  5.X.2012 u Dominikanów na Służewie  z udziałem Ojca Jacka Salija , Rafała Porzezińskiego i Ojca Stanisława Przepierskiego . Do niosącej duży ładunek poznawczy DEBATY  prowadzi link :  http://www.sluzew.dominikanie.pl/dzien_rozanca_2012/ , zaś do wspomnianego przez redaktora Rafała Porzezińskiego różańca z Janem Pawłem II :    http://www.youtube.com/watch?v=tXSONC73Jkc.

Szczegóły na stronie http://www.sluzew.dominikanie.pl – znaleźć tam można także materiały z lat ubiegłych .

 

Gorąco zapraszamy chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową (każdy członek Róży odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca).