Tak na Serio 2017

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich małżonków, narzeczonych a także osoby samotne do uczestnictwa już w czwartej edycji TYGODNIA MODLITWA ZA POWOŁANYCH DO pt. TAK NA SERIO, który odbędzie się od 3 do 11 czerwca w naszej parafii. Każdego dnia będzie Eucharystia w intencji małżonków, konferencja zaproszonych gości oraz warsztaty.    

Wieczór we dwoje

Środowy wieczór to czas spotkania małżonków drugiej grupy. Tym razem spotkanie poświęcone będzie wzajemnej integracji. Jest więc dobra okazja, by dołączyć do grupy 🙂 Zapraszamy pary małżeńskie na godz. 20.00.

Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj Kościół przypatruje się rodzinie – tej Świętej, z Nazaretu. Chce w ten sposób podjąć refleksję nad kondycją rodziny DZIŚ. Biskupi polscy wystosowali na ten dzień specjalny list, poświęcony tematyce tzw. ideologii gender. Treść listu dostępna jest TUTAJ. Wokół tegoż listu wytworzona została medialna zawierucha. Warto więc zauważyć, że głos polskich biskupów wpisuje się w głos…

Pierwsza pomoc

Po zeszłotygodniowym kursie pierwszej pomocy dla najmłodszych organizujemy kurs dla dorosłych. Odbędzie się on w sobotę 26 X w salce pod kościołem od 9.30. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat za udział w szkoleniu. Zakończenie około 13.30. Chętnych zapraszamy!

Odpustowe nabożeństwo!

Po wykładzie i kawie przejdziemy do naszego kościoła. Tam w łączności z papieżem Franciszkiem zawierzymy cały świat, naszą parafię, rodziny, wszystkich nas Matce Zbawiciela. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bądźmy razem w tym wyjątkowym momencie!

Ten, który rozpalił ogień w sercach milionów

Wszytskich naszych parafian z okazji odpustu zapraszamy na popołudniową sesję o Założycielu Salwatorianów o. Jordanie. Człowiek ten, żyjący na przęłomie XIX i XX w. zaproponował coś totalnie innowacyjnego w Kościele. Coś, co zostało wyciągnięte na światło dziennie dopiero na II Soborze Watykańskim. Spotkanie to będzie wprowadzniem do całorocznego cyklu spotkań o tematyce salwatoriańskiej.

Nowy sezon

We wtorek Mszą Świętą o godz. 20.00 rozpoczniemy kolejny rok spotkań w naszych małżeńskich grupach. Na wtorkową Eucharystię zaproszeni są członkowie małżeńskich grup całymi rodzinami, a także ci małżonkowie, którzy chcą zobaczyć jak wyglądają spotkania małżeństw w naszej parafii. Po Mszy Świętej spotkanie w salce pod kościołem. ZAPRASZAMY!

List na Tydzień Wychowania

W niedzielę 1 IX w kościołach możemy usłyszeć list Episkopatu Polski na III Tydzień Wychowania. Hasło wspomnianego Tygodnia brzmi: „Wychowujmy do wartości”. Treść Listu dostępna jest na stronie Tygodnia Wychowania: TUTAJ.

Niewidzialny już Widzialny

Środowy (19 VI) wieczór przy olimpijskiej zapowiada się nadzwyczaj interesująco. Po wieczornej Mszy Świętej (około 19.15) w salce pod kościołem rozpocznie się spotkanie ze świadkami tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Fotografia Niewidzialnego – dwa płótna pozostawione w pustym grobie, które spotkali apostołowie Piotr i Jan gdy zaalarmowani przez kobiety pobiegli co sił do…

Podejmij wyzwanie!!!

Od dziś do 19 III można zapisywać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!! Zapisu dokonujemy na oficjalnej stronie EDK: www.edk.org.pl