W lipcu 2013 papież Franciszek zaprosił młodzież całego Świata słowami:

Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie w 2016 roku w Krakowie, w Polsce

10492074_915053921853427_8224025932789098554_nJuż W LIPCU TEGO ROKU młodzi z każdego zakątka świata przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży, aby wspólnie z nami głosić Dobrą Nowinę na ulicach polskich miast. Większości polskich miast – przed spotkaniem w Krakowie, młodzież weźmie udział w Tygodniu Misyjnym, również w Warszawie- w NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ.

Aby śmiało wyjść na ulice, a także umiejętnie przyjąć gości z Rosji, Kolumbii, Kanady, Peru, Niemiec, Kanady i innych odległych miejsc już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania.

Raz w miesiącu, w ostatni sobotę, spotkamy się, aby wspólnie modlić się, poznawać Słowo Boże i wdrażać je w życie!

Wszystkich chętnych zapraszamy na wspólną EUCHARYSTIĘ w intencji Światowych Dni Młodzieży w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 20.00 do naszego kościoła parafialnego. 

Nasze spotkania będą przebiegały według schematu ze strony www.kdm.org.pl. Ale uwaga, będą niespodzianki! Poza przygotowaniem duchowym będziemy spotykać się z uczestnikami i organizatorami ŚDM, także z innych Państw!

W roku 2016 naszym tematem są uczynki miłosierdzia, co do ciała i co do duszy wedle wskazania zawartego w orędziu papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży.

 

 

Terminarz ŚDM

Dni w Diecezjach: 20-25 lipca 2016

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie: 26-31 lipca 2016

 

Ważne kontakty

Wolontariat parafialny, przygotowania do wyjazdu, udzielanie noclegów: warszawa.sds@gmail.com

Wolontariat diecezjalny, Dni w Diecezjach: sdm2016.waw.pl , a.warszawska.sdm2016@gmail.com

Wolontariat w Krakowie: krakow2016.com , wolontariat@krakow2016.com

Pomoc dla młodzieży ze wschodu (program Bilet dla Brata): biletdlabrata.pl , bdb@sdm.org.pl

 

Jak mogę się zaangażować?

Młodzież (osoby w wieku mniej więcej 16-35 lat) może się zaangażować na kilka sposobów:
1. Uczestnicząc w spotkaniach przy parafii (u nas w ostatnią sobotę miesiąca o 19). Spotkania przygotowują grupę, która przyjmie pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach oraz wyjedzie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.
2. Angażując się w wolontariat diecezjalny. W diecezji potrzebni są w chwili obecnej specjaliści – tłumacze, graficy, informatycy oraz uczestnicy poprzednich ŚDM, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. W miarę zbliżania się wydarzenia będą także potrzebne osoby, które podzielą się swoim czasem i „rękoma do pracy”, pomagając doraźnie. Rejestracja: www.sdm2016.waw.pl/wolontariat
3. Pomagając przy zbiórkach na Bilet dla Brata. Informacje: biletdlabrata.pl
4. Angażując się w wolontariat w Krakowie. Informacje: wolontariat@krakow2016.com

Wszystkie osoby (niezależnie od wieku):
1. Modlitwa.
2. Goszczenie pielgrzymów. Od 20 do 26 lipca 2016 będziemy potrzebowali miejsc noclegowych u rodzin w naszej parafii. Pielgrzymi (poza niedzielą) w domu tylko śpią, nie trzeba być dyspozycyjnym całą dobę. Należy im zapewnić śniadanie i kolację. Wymagania – pielgrzymkowe. Kawałek podłogi na której da się położyć materac wystarczy. Zgłoszenia będą przyjmowane podczas Kolędy, można już teraz napisać maila.
3. Pomaganie w przygotowaniu posiłków. Jeśli sąsiad może przyjąć pielgrzyma a nie jest w stanie przygotować posiłków – można w tym pomóc. Można również pomóc w przygotowaniu posiłków w ciągu dnia (obiady, kanapki na drogę itp).
4. Finansowanie ŚDM i Dni w Diecezjach. Pielgrzymi, którzy do nas przyjadą będą wnosić opłaty, ale na pewno nie wystarczą one na pokrycie wszystkich kosztów organizacyjnych. Jeszcze zanim przyjadą do Polski, koszty generować będzie różnoraka działalność związana z przygotowaniem ich pobytu – tłumaczenie materiałów, uruchomienie systemu informatycznego itp. Częstą praktyką na ŚDM jest współpraca sponsorska na zasadzie: firma przekazuje środki finansowe, ale w zamian w pakietach pielgrzyma pojawiają się jej produkty (lub rzeczy z jej logo).
5. Wsparcie programu Bilet dla Brata. Dzięki wszelkim darowiznom i zakupom umożliwimy sfinansowanie pobytu na ŚDM młodzieży z krajów wschodnich. Szczegóły: biletdlabrata.pl

 

Potrafisz oprowadzać po Warszawie? Znasz języki? A może chcesz po prostu nam pomóc? Dołącz się!!!

KONTAKT Z ODPOWIEDZIALNYMI W PARAFII:

DUSZPASTERZ: ks. Adrian Żądło SDS (e-mail: x.adrianzadlo@gmail.com)

KOORDYNATORKA: Maria Przeciszewska (e-mail: maria.przeciszewska@gmail.com)

 

IMG_3362IMG_3445IMG_3460IMG_3406