LOGO2016_kolor na białym tleTak na Serio (TnS) zrodziło się z potrzeby chwili w Duszpasterstwie Akademickim przy naszej parafii. Grupa studentów siedząc przy grillu w tygodniu modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego zagadnęła swych duszpasterzy: „a dlaczego nie ma takiego tygodnia modlitw dla sakramentu małżeństwa, skoro mówi się, że to też powołanie?!”. Odpowiedź była krótka i brzemienna w skutki: „to zróbmy!”. Tak powstało Tak na Serio!
W TnS chodzi o promowanie małżeństwa jako powołania, które daje Bóg i które się rozeznaje jako życiową drogę do nieba. Chcemy tak na serio podejść do tematu narzeczeństwa i małżeństwa.

Tydzień TnS proponujemy co roku od Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym czasie organizujemy w parafii konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą, a mężczyzną oraz modlitwy.

Efektem I TnS przeżywanego w roku 2014 jest inicjatywa Dnia Tak na Serio, czyli ostatniej soboty miesiąca, kiedy w modlitwach pamiętamy szczególnie o powołanych do małżeństwa, a o 18.30 w naszej parafii jest Eucharystia w tej intencji.

Zapraszamy na nasze facebookowy fan page: Tak na Serio

Tegoroczna – czwarta już edycja „Tak na Serio” odbędzie się w dniach 3 – 11 czerwca 2017. Zapraszamy!
Poza Warszawą Tak na Serio organizowane jest również w innych salwatoriańskich parafiach: Bielsku – Białej, Obornikach Śląskich, a także przy klasztorze Salwatorianów w Krakowie – Zakrzówku.
Modlą się z nami tysiące ludzi łącząc się poprzez facebookowy profil Tak na Serio, a także całe parafie w Bagnie, Mikołowie, Piastowie, Trzebini, Brasławiu (Białoruś) oraz Szodliget (Węgry)!!!