Dzisiaj o godz. 19.15 – koncert w naszym kościele! Wystąpi chór kameralny Vesperascit

Dzisiaj o godz. 19.15 – koncert w naszym kościele! Wystąpi chór kameralny Vesperascit

W ciągu swojej krótkiej działalności Chór Kameralny „Vesperascit” koncertował kilkukrotnie z programem cerkiewnym, między innymi w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, Cerkwii p.w. Św. Marii Magdaleny oraz Kościele Środowisk Twórczych. Oprócz tego do sukcesów chóru należy udział w III edycji toruńskiego konkursu Ars Liturgica, który zaowocował przyznaniem chórowi wyróżnienia za propagowanie sakralnej twórczości wokalnej.
W roku 2010 chór zaprezentował się na Międzynarodowym Festiwalu  XXIX Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, gdzie otrzymał wyróżnienie.

Dyrygent
Dyrygentką chóru jest P. Marta Sulewska. Urodziła się w 1986 r. w Chełmie. Jest tegoroczną absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Ukończyła studia w zakresie Dyrygentury chóralnej w klasie dyrygentury prof. zw. Ryszarda Zimaka. W latach 2006-2009 współpracowała z chórem amatorskim Allegrezza del canto. Śpiewała w Chórze Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2008r. wzięła udział w Festiwalu Mozartowskim, wykonując partie chóralne Requiem d – moll oraz Wielkiej Mszy c – moll  W. A. Mozarta. Zdobyła I nagrodę oraz wyróżnienie za najlepszą metodę pracy nad techniką wokalną zespołu na XIII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych 2010r. Z chórem kameralnym VESPERASCIT związana jest od początku jego istnienia. Współpracuje również z innymi zespołami.

Program koncertów promocyjnych:
Догматик – Знаменного роспева
Радуйся – Е. Славинецкьий
Святый Боже – Мелодия XVII века в изложении Глухова В.Л.
Iже херувими – Д. Бортнянскаго
Литургия fragm. –  М. Березовский
Литургия fragm. –  М. Березовский
Литургия fragm. –  М. Березовский

Koncert odbędzie się w niedzielę 28 XI 2010 r. w naszym kościele bezpośrednio po mszy św. (18.30), ok godz. 19.15.
Chór będzie również miał oprawę liturgiczną mszy akademickiej o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!!!