II niedziela Wielkiego Postu 4 III 2012 r.

II niedziela Wielkiego Postu 4 III 2012 r.

Informacje duszpasterskie:

  • Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. W poniedziałek,  wtorek i środę zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 7.00., 8.00., i 18.30. We wtorek o godz. 20.00. zapraszamy wszystkich, także młodzież i studentów  na nabożeństwo Słowa Bożego o charakterze pokutnym. Po nabożeństwie będzie  okazja do spowiedzi. W środę spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw o godz. 20.00. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w Szkole Podstawowej nr 205.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 17.45. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla dorosłych o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży akademickiej i pracującej w czwartek o godz. 19.30.
  • Z inicjatywy ks. Kardynała Kazimierza Nycza, oraz ks. biskupa Henryka Hosera będzie realizowany projekt ewangelizacyjny:  Misja miast – Ewangelizacja Warszawy. Zasadnicza część tego wydarzenia przypada w dniach 15 – 22 kwietnia br. Centralnym dniem będzie niedziela 22 kwietnia. Na ten dzień przewidziany jest  Marsz Gwiaździsty dla Jezusa, który rozpocznie się  z kilku punków Warszawy, na Plac Zamkowy,  na którym odbędzie się program ewangelizacyjny, obejmujący koncert, świadectwa i modlitwę. Postarajmy się włączyć w tę szczególną misję, dając świadectwo swoim słowem, ale przede wszystkim życiową postawą   w naszych rodzinach, środowiskach pracy i miejscach zamieszkania.
  • Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek  na potrzeby misji.