8 Pielgrzymka na rolkach z udziałem „naszych” ;)

8 Pielgrzymka na rolkach z udziałem „naszych” ;)

Podobnie jak w ubiegłym roku podzieliliśmy się na dwie grupy, każda po około 30 osób. Pielgrzymka na rolkach porusza się w kolumnie zabezpieczonej samochodami, wyłącznie po drogach asfaltowych. Z tego względu jesteśmy pewnym utrudnieniem dla ruchu, ale w tym roku kierowcy byli wobec nas wyjątkowo życzliwi i wyrozumiali (z wyjątkiem okolic dużych miast), za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Pielgrzymka na rolkach w RzędzianachTradycjnie na pielgrzymkowym szlaku możemy liczyć na niesamowitą gościnność. Na szczególną pochwałę zasługuje dyrekcja szkoły w Ujeździe, dzięki której rokrocznie mamy zapewniony komfortowy nocleg i smaczne jedzonko. W tym roku udostępnili nam na nocleg nowo wybudowaną halę sportową (której nie powstydziłaby się żadna warszawska szkoła).

Najgorszą przeszkodą dla pielgrzyma na rolkach jest deszcz, który zmienia asfalt w niebezpieczną ślizgawkę. W tym roku szczęśliwie ulewy mieliśmy jedynie w nocy, dzięki czemu o poranku wyruszaliśmy na czystą i suchą drogę. Doskwierał upał, który w pierwsze dni dał się mocno we znaki zarówno nowym jak i doświadczonym pielgrzymom. Zapas wody pitnej przeznaczony na całą pielgrzymkę skończył się już drugiego dnia.

Nieodłącznym elementem pielgrzymki są bąble – może nie aż tak liczne jak na pielgrzymce pieszej, jednak nasza ratowniczka miała pełne ręcę roboty. Szczęśliwie poważniejszych obrażeń nie było i wszyscy dotarliśmy na Jasną Górę cali i zdrowi.

Pielgrzymka na rolkach na Jasnej Górze

Od lat pielgrzymce towarzyszą różne reakcje. Jedni zachwyceni są jej orginalnością i nowoczesnością. Dostrzegają zaletę w krótkim czasie trwania (co łączy się z mniejszą liczbą dni urlopowych) i łączeniu sportu i wiary. Inni krytykują ją za to, że jest łatwiejsza, za krótka a pielgrzymi za mało się umartwiają nocując pod dachem i myjąc się pod prysznicem. Myślę, że nasza pielgrzymka nie jest ani lepsza ani gorsza od innych, jest po prostu inna. Ofiarowujemy Bogu to, co jest naszym talentem, co nas napełnia radością. Dzielimy się radośnie swoim świadectwem na przekór całemu złu, z którym człowiek spotyka się wokół siebie.

Zdjęcia z pielgrzymki można obejrzeć na stronie:
http://www.rolkowa.pl/zdjecia-filmy/2010
Zobacz też nagranie z Jasnej Góry:
http://niedziela.pl/flv.php?flv=rolki_201008