Czuwanie Fatimskie Młodzieży

Czuwanie Fatimskie Młodzieży

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 dość mocnym akcentem, jakim był koncert zespołu Stróże poranka.  Po nim odbyło się spotkanie w grupach, podczas którego nastąpiło podsumowanie wakacyjnych akcji prowadzonych przez konkretne ośrodki. Oczywiście w planie spotkania nie mogło zabraknąć chwili, w której puste żołądki, po koncercie i pracy w grupach, mogły zostać napełnione. Po kolacji, zebranej w auli trzebińskiego klasztoru młodzieży, konferencję wygłosił ks. Aleksander Jasiński, obecny ekonom z Bagna, a wcześniej wieloletni pracownik SOP-u.
O godzinie 21.00, przy dźwiękach Apelu Jasnogórskiego rozbrzmiewającego z wieży kościelnej trzebińskiego sanktuarium, rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Krzysztof Wons, były pracownik SOP-u , a obecnie dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Homilię w czasie Mszy św. wygłosił ks. Krzysztof Seweryn, który powtórzył za papieżem Benedyktem XVI, aby młodzież czerpała wzór i siły z Chrystusa oraz nie bała się wracac do korzeni chrześcijaństwa. Po Eucharystii nastąpiła procesja do Groty Fatimskiej Pani, która znajduje się w parku trzebińskiego klasztoru. Przedłużeniem Eucharystii była wspólna agapa młodzieży w domu pielgrzyma.
O północy młodzi ludzie zabrali się ponownie w Kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Odmówiony różaniec  o godzinie 01.30 , był duchowym przygotowaniem do rozpoczętej o godzinie 2.00 Eucharystii, po zakończeniu której każdy otrzymał symboliczny bochen chleba. Po Mszy św. młodzież odmówiła różaniec św. i odśpiewała Godzinki, które były chyba najbardziej oczekiwanym programem spotkania przez warszawiaków.
Kolejne całonocne czuwanie młodzieży w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini przeszło już do historii. Pozostały po nim, oprócz miłych wspomnień, wiele treści do przepracowania i przemyślenia, a także tęsknota za kolejnym takim spotkaniem, które odbędzie się już za rok .