I niedziela Wielkiego Postu – 9 III 2014 r.

I niedziela Wielkiego Postu – 9 III 2014 r.

Informacje duszpasterskie:

  •  Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla dorosłych o godz. 18.00.  W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek, podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
  • W poniedziałek i wtorek gościć będziemy w naszym Domu Zakonnym Przełożonego Polskiej Prowincji Salwatorianów  ks. Piotra Filasa, który będzie wizytował naszą wspólnotę. Serdecznie zapraszamy parafian w poniedziałek na Mszę św. – wspólnotową – o godz. 18.30., której przewodniczył będzie Ksiądz Prowincjał.
  • Za tydzień – w niedzielę – rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Mikołaj Markiewicz – Konsultor Polskiej Prowincji Salwatorianów. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 205 rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30. także w niedzielę. Od następnego poniedziałku do środy dzieci będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole w godzinach przedpołudniowych. Zakończenie rekolekcji dla dzieci odbędzie się 19 marca – w środę – o godz. 17.00. w kościele     na Mszy św.. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci przed Mszą św., od godz. 16.30.
  • Katecheza dla dorosłych w środę o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Zajmiemy się porównaniem czterech modlitw eucharystycznych.
  • Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy w czwartek  o godz. 19.30.
  • Spotkanie dla młodzieży licealnej odbędzie się w piątek o godz. 19.30. w salce pod kościołem.
  • W Sanktuarium Maryjnym w Trzebini koło Krakowa odbędzie się czuwanie dla młodzieży w dniach 22/23 marca. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Młodzież gimnazjalną i licealną – szczególnie maturzystów – zapraszamy do uczestnictwa. Chętni, proszeni są o kontakt z ks. Pawłem.
  • W następną niedzielę po Mszach  św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby misji.