IV niedziela Adwentu – 23 XII 2012 r.

IV niedziela Adwentu – 23 XII 2012 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • Jutro kończy się Adwent. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, aby zachować tradycje związane z tym dniem, szczególnie o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, oraz o modlitwie. Wieczornej Mszy św. w tym dniu nie będzie.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. pasterską                   o godz. 24.00. Porządek Mszy św. w pierwszy i drugi dzień świąt jak w niedzielę.  W okresie świątecznym nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Na Mszę św. o godz. 20.00. zapraszamy od 06 stycznia.
  • W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 Informacje duszpasterskie:

  • Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej organizuje spotkanie Sylwestrowe, w czasie którego przez zabawę, modlitwę i wspólnotę młodzi ludzie z całej Polski przywitają Nowy Rok. Spotkanie to odbędzie się w Trzebnicy k. Wrocławia w dniach od 29 XII do 1 I.
  • RMS zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na tygodniowe ferie zimowe w górach. W ferie naszego  województwa  przypadają dwa spotkania: jedno w Kasinie Wielkiej na południe od Krakowa, w dniach 26 I – 1 II 2013 r.; drugie w Zakopanem, w terminie 8 – 14 II 2013 r. W czasie spotkania nie zabraknie jazdy na nartach, zabawy, modlitwy. Koszt wyjazdu to 250 zł. Więcej informacji  na stronie internetowej RMS-u.
  • Dzisiaj po Mszach św. Wolontariat Misyjny Salvator organizuje w naszej parafii przedświąteczny kiermasz, na którym będą rozprowadzane m. in. świąteczne ozdoby wykonane przez wolontariuszy. Celem kiermaszu jest uzbieranie funduszy na misyjną pracę w naszych salwatoriańskich placówkach.
  • Pragniemy serdecznie podziękować w imieniu rodzin wielodzietnych i ubogich za ofiary złożone dla nich z okazji zbliżających się świąt. Zebrana kwota wynosi 5888 zł. Dziękujemy także osobom zbierającym ofiary, za wkład w zorganizowaniu tej akcji.
  • Po świętach – w dni powszednie – będziemy odprawiać Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia.