„Liczba graczy: 3-5
Wiek graczy: 8-108lat
(prawdziwa informacja z pudełka )
Czas gry: 30-45
(zapewniam że można dłużej)
Gra w której liczy się strategia własna oraz branie pod uwagę strategii przeciwników. Gra ”podzielona” jest na tury, a tena kolejki. Każdy z graczy porusza się po Niagarze (planszy) dwiema łódkami (przy czym jedną można wodować w jednej kolejce), za pomocą 6-ciu kart z cyframi od 1-6. W jednej kolejce można tylko po jednym razie użyć każdej z kart. Dodatkowo każdy gracz posiada kartę 'pogoda’ dzięki której może ją zmieniać (znaczenie pogody za chwilę)
Po wszystkich ruchach zawodników w okrążeniu. Niagara spływa (wraz ze wszystkimi łódkami zwodowanymi) o liczbę pól równą sumie najniższej cyfry użytej do ruchu w okrążeniu (wystawiane przez graczy z kart) PLUS 'pogoda’.
I nareszcie o co w grze chodzi Chodzi w niej o to, aby zebrać odpowiednią liczbę diamentów (7 różnych kolorów, 4 takie same, lub 5 po każdym z jednego) rozmieszczonych na brzegu rzeki. Po załadowaniu diamentu (na początku lub na końcu ruchu, nie w środku!)
Zawodnik musi wrócić w górę rzeki, przekraczając linię startu (również przy użyciu kart). Jedna łódka może rpzenosić tylko jeden diament. Po przekroczeniu startu diament jest nasz, a łódka gotowa do zwodowania. Jeśli gra się nie powiedzi i spływająca Niagara zatopi nam łódkę(łódka spadnie z planszy). Możemy wykupić ją za posiadany diament.
Dla cwaniaków: Podczas powrotu pustej łódki w górę rzeki można okraść łódki z diamentem stawając na ich polu.
Wygrany jest… Mistrzem poławiaczy bądź złodziei”
Tym razem dziękujemy Monice za ładne opisanie tej planszówki.