Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Kalendarz Liturgiczny:

  • Czwartek – św. Ambrożego, bp i dK
  • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Informacje duszpasterskie:

  • Zachęcamy do uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych, które potrwają do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjna będą o godz. 7.00., 8.00. i 18.30.. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., oraz podczas Mszy św..
  • Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. ku czci NMP, które nazywamy Roratami. W tym roku odprawiać je będziemy o godz. 7.00. dla dorosłych, a o godz. 18.30. dla dzieci. Podczas rekolekcji, na wieczornej Mszy św. w czasie kazania, dzieci będą miały swoje spotkanie z ks. Adrianem w salce katechetycznej. Zapraszamy chętnych  do wspólnych- duchowych przygotowań, przed zbliżającymi się świętami  Bożego Narodzenia.
  • W piątek – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- Salwatorianie obchodzą swoje patronalne święto. W tym też dniu rozpoczniemy w naszej wspólnocie obchody 100 lecia śmierci naszego założyciela O. Franciszka od Krzyża Jordana. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. połączoną z odnowieniem ślubów zakonnych. Zaprosiliśmy z tej okazji naszego współbrata z Piastowa ks. Wojciecha Czarnotę, który będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi okolicznościowe kazanie, ukazując duchową sylwetkę naszego Założyciela. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia, a przede wszystkim o wyproszenie wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego O. Franciszka Jordana.
  • W następną niedzielę o godz. 10.00. odprawimy Mszę św. w intencji Członków Bractwa Szkaplerznego.
  •   Można już nabywać po Mszach św. opłatki na stół wigilijny, a także świece „Caritas”- wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena świec wynosi: większe 15 zł, mniejsze 7 zł. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na świąteczne prezenty dla dzieci z ubogich rodzin.
  • Dzisiaj o godz. 20.00. podczas Mszy św. rozpoczynamy cykl katechez pt. „Zatrzymujemy rozpędzonych”.  Każda Eucharystia o godz.20.00. w okresie adwentu, będzie poprzedzona pół godziną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • Od dzisiejszej niedzieli organizujemy akcję „Bombka dobroci”. W naszym kościele pojawiła się choinka na której wiszą bombki. W środku znajdują się listy od dzieci, które napisały o tym co chciałyby otrzymać na święta. Bombkę z listem zabieramy do domu. Jeśli ktoś z Państwa chciałby sprawić radość jednemu z dzieci to bardzo prosimy o przygotowanie paczki, podpisanie imieniem dziecka i złożenie jej pod choinką.  Prosimy, aby były to rzeczy nowe, a nie używane.  Prezenty trafią do dzieci z domu dziecka na Ukrainie, które odwiedziła nasza młodzież podczas wrześniowej wizyty.
  • Za tydzień – niedzielę – będziemy zbierać ofiary do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl