Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek – św. Łucji, dz. i m.
  • Piątek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dK

Informacje duszpasterskie:

  • Zapraszamy na Msze św. Roratnie: dorosłych codziennie o godz. 7.00; dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 18.30.
  • Za tydzień – w niedzielę – rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Wygłosi je v-ce Rektor naszego Salwatoriańskiego Seminarium ks. Maciej Dalibor. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce.
  •   Można nabywać po Mszach św. opłatki na stół wigilijny i  świece „Caritas” –  wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena świec wynosi: 7 zł – mniejsze, 15 zł – większe. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z ubogich rodzin.
  • Dzisiaj w ramach XIX Dnia modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  • W następną niedzielę będziemy po Mszach św. zbierać ofiary do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  • Zachęcamy do włączenia się w akcję: „BOMBKA DOBROCI”. W kaplicy Jezusa Miłosiernego jest choinka z bombkami, które zawierają imiona ubogich dzieci i ich potrzeby na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Bombkę zabieramy do domu, wyciągamy karteczkę i przygotowujemy prezent dla dziecka, a następnie odnosimy go pod choinkę. Bombkę zostawiamy dla siebie, jako symbol naszej szczodrości. Prosimy, aby rzeczy były nowe, a pakunek był dobrze podpisany imieniem dziecka wraz z wiekiem. Najlepiej przykleić karteczkę, która jest w bombce. Prezenty przynosimy najpóźniej do środy – 19 grudnia, aby zdążyć rozwieźć je przed świętami.
  • Przed zbliżającymi się świętami organizujemy zbiórkę ciast i wypieków dla Mokotowskiego Hospicjum św. Krzyża. Zapakowane wypieki prosimy przynosić w niedzielę 16 grudnia. Hospicjum prosi też o proszki do prania, środki czystości i maszynki do golenia. Ofiarowane rzeczy zawiezione będą  do hospicjum we wtorek po Mszy św. porannej.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl