Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

Kalendarz liturgiczny:

  • Dni powszednie od 17 do 24 grudnia są okresem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy św., oraz w Nowennie, którą będziemy odprawiać przez okres rekolekcji o godz. 19.30., a od czwartku o godz. 18.00.

 

Informacje duszpasterskie:

  • Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych, które potrwają do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00., 8.00.,18.30. Od godz. 17.30. do 18.30. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.W tym czasie możliwość przystąpienia  do sakramentu pokuty.  O godz. 19.30. Nowenna  przed Uroczystością Bożego Narodzenia, a o godz. 20.00. zapraszamy dorosłych na katechezę pt. „Trzy sposoby by być jak Bóg”. Katecheza będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  • W poniedziałek – 17 grudnia – kolejne spotkanie formacyjne dla ósmoklasistów w ramach przygotowań do bierzmowania, o godz. 19.30.
  • Można nabywać po Mszach św. opłatki na stół wigilijny i  świece „Caritas” –  wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
  • Dobiega końca nasza parafialna akcja charytatywna: „Bombka Dobroci”. Do środy – 19 grudnia – prosimy dostarczyć przygotowane prezenty dla dzieci. Można je składać pod choinką w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Prosimy, aby  rzeczy były nowe. Dary zostaną dostarczone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Prosimy, aby były podpisane imieniem i wiekiem     dziecka – można przykleić  karteczkę, która była w bombce. Dziękujemy Wam,  za ogromne zainteresowanie  akcją i gotowość ofiarowania serca dzieciom ubogim i pokrzywdzonym przez los.
  • Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt.
  • Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą na zabawę sylwestrową z naszą salwatoriańską grupą ZIELONĄ. Zabawa będzie odbywać w klubie przy ul. Kolejowej w Warszawie. Poprzedzi ją Msza święta. Więcej szczegółów na stronie www.zielona.sds.pl lub osobiście u ks. Adriana.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl