Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

Informacje duszpasterskie:

  • W poniedziałek kończy się Adwent. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, aby zachować tradycje związane z tym dniem, szczególnie o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, oraz o modlitwie.  Mszy św. wieczornej w tym dniu nie będzie, nie będzie też porannych Rorat.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. i o godz. 20.00. Mszy św. o godz. 20.00. nie będzie także 26 grudnia – w drugi dzień świąt; w niedzielę – 30 grudnia i 1 stycznia – w Nowy Rok. Na Mszę św. o godz. 20.00. zapraszamy w niedzielę – 6 stycznia.
  • Oktawa Bożego Narodzenia będzie trwać do 1 stycznia.

W tym czasie obchodzić będziemy:

Środa – św. Szczepana, pierwszego męczennika

Czwartek – św. Jana, Ap. i Ew.

Piątek – Święto św. Młodzianków, mm

Niedziela – Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  • Pragniemy podziękować w imieniu rodzin wielodzietnych i ubogich za  złożone ofiary dla nich z okazji świąt. Zebrana kwota wyniosła 5442 zł i została przekazana naszym parafianom. Dziękujemy osobom zbierającym ofiary, za wkład w zorganizowaniu akcji.
  • Dziękujemy także za udział i zaangażowanie w akcji Bombka dobroci. W intencji  wszystkich darczyńców odprawimy Mszę św.
  • Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą na zabawę sylwestrową z naszą salwatoriańską grupą ZIELONĄ. Zabawa będzie odbywać w klubie przy ul. Kolejowej w Warszawie. Poprzedzi ją Msza święta. Więcej szczegółów  na stronie www.zielona.sds.pl lub osobiście u ks. Adriana.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl