Ogłoszenia na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kalendarz Liturgiczny:

 • Czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła

Informacje duszpasterskie:

 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych w kończącym się już miesiącu listopadzie.
 • W czwartek o godz. 18.30. odprawimy Mszę św. w intencji naszego organisty- Pana Andrzeja – z okazji Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji.
 • W piątek o godz. 19.30 rozpocznie się dzień skupienia dla młodzieży, który poprowadzą duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, ks. Łukasz Anioł i ks. Maciej Szeszko. Zapraszamy młodzież z klas 7, gimnazjum i liceum.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W sobotę odprawimy Mszę św. o godz. 8.00. w intencji Róż Różańcowych. Pragniemy założyć jeszcze jedną Różę w naszej parafii, dla mężczyzn. Jeśli znajdą się Panowie gotowi włączyć się do takiej modlitwy, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się przed świętami.
 • Za tydzień, w niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Wygłosi je Salwatorianin -ks. Romuald Baingo-  proboszcz z Węgorzewa.
 • Można już nabywać po Mszach św. opłatki na stół wigilijny, a także świece „Caritas”- wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena świec wynosi: większe 15 zł, mniejsze 7 zł. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na świąteczne prezenty dla dzieci z ubogich rodzin.
 • Z okazji rozpoczynającego się w przyszłą niedzielę Adwentu, zapraszamy na cykl katechez pt. „Zatrzymujemy rozpędzonych”, które zostaną wygłoszone w ramach mszy św. o 20.00. Podczas tegorocznego adwentu, każda Eucharystia o 20.00 będzie poprzedzona pół godziną adorację Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na plakatach.
 • Od przyszłej niedzieli przez cały Adwent organizujemy akcję „Bombka dobroci”. W naszym kościele pojawi się choinka na której będą wisieć bombki. W środku będą znajdować się listy od dzieci, które napiszą o tym co chciałyby otrzymać na święta. Bombkę z listem zabieramy do domu. Jeśli ktoś z Państwa chciałby sprawić radość jednemu z dzieci to bardzo prosimy o przygotowanie paczki i złożenie jej pod choinką. Prosimy o dokładne podpisanie paczki imieniem dziecka. Serdeczna prośba, aby były to rzeczy nowe, a nie używane np zabawki! Prezenty trafią do dzieci z domu dziecka na Ukrainie, które odwiedziła nasza młodzież podczas wrześniowej wizyty. Dziękujemy za wsparcie!
 • 8 grudnia- w Patronalne Święto Zgromadzenia Salwatorianów- rozpoczniemy w naszej wspólnocie obchody 100- lecia śmierci naszego Założyciela O. Franciszka od Krzyża Jordana, która przypada 8.09. 2018 r. Przygotowania rozpoczniemy od najbliższej środy – Nowenną, którą będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 8.00.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl