Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Informacje duszpasterskie:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.45.
  • W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla młodzieży – grupy starszej -przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19.30.
  • W najbliższy piątek – 7 kwietnia – zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową, którą odprawimy na ulicach naszej parafii. Trasa będzie wiodła ul. Olimpijską do Spartańskiej; ul. Spartańską do skrzyżowania, następnie  w lewo ul. Miączyńską do ul. Balonowej; z ul Balonowej w Olimpijską, którą powrócimy do kościoła. Początek Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.00. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej  o godz. 17.00. oraz o godz. 18.00.  Dzieci i dorosłych zapraszamy na godz. 19.00. Zachęcamy do zabrania na Drogę Krzyżową świece, albo lampiony.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm.
  • W Niedzielę Palmową – 9 kwietnia – będziemy gościć w naszej parafii  Chór z Piastowa, który przedstawi śpiewaną Drogę Krzyżową zatytułowaną Ślad Losu. Początek  po Mszy św. wieczornej ok. 19.15.
  • Każdego roku w Niedzielę Palmową „Bank Żywności SOS” organizuje przy kościołach zbiórkę jajek, które będą przekazane osobom ubogim przed Świętami Wielkiej Nocy. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji, której patronuje Kard. Kazimierz Nycz.
  • Przed zbliżającymi się świętami grupa małżeństw z naszej parafii organizuje zbiórkę ciast i wypieków dla osób przebywających w Mokotowskim Hospicjum św. Krzyża. Osoby, które zechcą przynieść jakieś słodkości, mogą to uczynić w następną niedzielę i zostawić w salce pod kościołem.
  • Zachęcamy parafian do włączenia się w program „Rodzina Rodzinie” organizowany przez Caritas Polska. Chcemy – jako parafia – objąć patronatem konkretne rodziny poszkodowane w Syrii. Będziemy wspierać je przez 6 miesięcy poprzez comiesięczne wpłaty. Każdy chętny wybierze kwotę, jaką chce wesprzeć rodzinę i wpłaca ją do 15 każdego miesiąca w zakrystii.Deklaracje wsparcia można pobrać ze stolika pod chórem i zwrócić uzupełnioną w niedzielę 9 kwietnia. Naszą akcję chcemy uruchomić od maja do października tego roku. Program koordynuje Parafialny Zespół Caritas, pod opieką ks. Piotra Majchera.
  • Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek, na pomoc rodzinom ubogim i wielodzietnym z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.