Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Informacje duszpasterskie:

  • Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00., 8.00., 18.30., i o godz. 20.00. dla tych, którzy późno wracają pracy.
  • Zachęcamy naszych parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.45. będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W najbliższy piątek – 12 kwietnia – zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową, którą odprawimy na ulicach naszej parafii. Trasa będzie wiodła ul. Olimpijską do Spartańskiej; ul. Spartańską do skrzyżowania, następnie w lewo ul. Miączyńską do ul. Balonowej; z ul. Balonowej w Olimpijską, którą powrócimy do kościoła. Początek nabożeństwa ok. godz. 19.00. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej o godz. 17.00., oraz o godz. 18.00.. Dzieci i dorosłych zapraszamy na godz. 19.00. Nie będzie też w tym dniu wieczornej adoracji.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. O godz. 10.00. odprawimy Mszę św. w intencji członków Bractwa Szkaplerznego.
  • W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek, na pomoc rodzinom ubogim i wielodzietnym z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt.
  • Przed zbliżającymi się świętami grupa małżeństw z naszej parafii organizuje zbiórkę ciast i wypieków dla osób przebywających w Mokotowskim Hospicjum św. Krzyża. Dobrze zapakowane domowe ciasta można przynosić do parafii po wszystkich Mszach św. w Niedzielę Palmową – 14 kwietnia; w poniedziałek, oraz wtorek do godz. 8.00. W tym roku dodatkowo zbieramy pakowane wędliny – tylko nie krojone.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia
Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84 02—636 Warszawa
e-mail: warszawa.sds@gmail.com www.warszawa.sds.pl