Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

Informacje duszpasterskie:

  • Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja trwać będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. W tyle kościoła jest wystawiona lista na którą należy wpisać swoje uczestnictwo w adoracji. Pragniemy w ten sposób wypełnić czas adoracji, aby nie pozostawić Pana Jezusa w pustym kościele.
  • W środę rozpoczyna się Wielki Post, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy, który ma nas przygotować do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00. (dla dzieci), 18.30., 20.00. (dla młodzieży). Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17.00. dla dzieci, a o godz. 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.
  • W najbliższy czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Specjalną Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych odprawimy o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze do uczestnictwa w tej uroczystości. Po Mszy św. będzie agapa w salce katechetycznej.
  • Także w czwartek, odwiedziny chorych, tych których odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca – z posługą sakramentalną.
  • W następną niedzielę o godz. 10.00. będzie odprawiona Msza św. w intencji Członków Bractwa Szkaplerznego.

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy
najlepsze życzenia.
Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.