Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek– św. Brygidy, zak. Patronki Europy
  • Wtorek – św. Kingi, dz.
  • Środa – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, Patrona kierowców
  • Czwartek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP

 

Informacje duszpasterskie:

  • W następną niedzielę po Mszach św. będzie poświęcenie samochodów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Zebrane ofiary z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  • W dniach od 5 do 14 sierpnia będzie pielgrzymować pieszo nasza salwatoriańska grupa Zielona z Warszawy na Jasną Górę. Zapisy dla uczestników odbędą się przy naszym kościele w przyszłą niedzielę – 29 lipca – po każdej Mszy św. W tym roku z racji przeżywanego Roku O. Franciszka Jordana – naszego Założyciela, pielgrzymujemy pod hasłem: „Nie wolno Ci spocząć!”. Zachęcamy także do zostawiania swoich intencji, które pielgrzymi zaniosą do Czarnej Madonny. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe. Ofiary i intencje będzie można zostawiać przed kościołem przy stoisku grupy. Ofiary jakie Państwo przekażecie, przeznaczone są na pokrycie  kosztów związanych m.in. z zapraszaniem na konferencje różnych ciekawych gości i specjalistów. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie!
  • Przez okres wakacji Msze św. są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. i 18.30. W niedzielę  nie ma Mszy św. o godz. 11.30. (Msza św. dla dzieci) i o godz. 20.00. (Msza św. dla młodzieży). Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 17.00. do 18.00.,  oraz w soboty od godz.  9.00. do 10.00.
  • Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy spokojnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze   życzenia

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

Parafia NMP Matki Zbawiciela ul. Olimpijska 82/84  02—636 Warszawa

e-mail: warszawa.sds@gmail.com          www.warszawa.sds.pl