Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą

Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – św. Jakuba Apostoła
  • Wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Piątek – św. Marty

Informacje duszpasterskie:

 

  • Od środy gościmy w naszej parafii młodzież z Ukrainy, która w dniu jutrzejszym wyjedzie do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzinom zaangażowanym w podejmowaniu naszych gości, za użyczenie swoich domów na noclegi, za wszelką pomoc i przejawy życzliwości. Dziękujemy młodzieży z parafialnego wolontariatu, za poświecenie swojego czasu dla młodych zza wschodniej granicy. Dziękujemy Dyrekcji ze Szkoły Podstawowej 205, za możliwość korzystania z ich obiektu przez te kilka dni.
  • W dniu jutrzejszym nastąpi wyjazd grupy z naszej parafii do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Zbiórka o godz. 13.30 przed kościołem.
  • W dniach od 5 do 14 sierpnia Salwatorianie będą prowadzić Grupę Zieloną w ramach Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Zapisy od 1 – 4 sierpnia. W następną niedzielę będą możliwe zapisy w naszej parafii. Koszt pielgrzymki wynosi 95 zł. plus 60 zł. za bagaż. Będzie okazja zostawiać swoje intencje, które pielgrzymi przedstawią Czarnej Madonnie; będą je także polecać Bogu w drodze do Częstochowy. Po każdej Mszy św. młodzież będzie  zbierać ofiary na wsparcie organizacji naszej grupy pielgrzymkowej.
  • Dzisiaj  po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i święcimy pojazdy mechaniczne. Zwyczaj ten jest związany ze wspomnieniem św. Krzysztofa- Patrona kierowców.   Ofiary złożone z tej okazji będą przekazane na zakup środków  transportu dla misjonarzy.
  • Wszystkim udającym się na wakacje życzymy spokojnego i miłego wypoczynku, oraz  szczęśliwego powrotu do domu.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii