Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie św. Klemensa I – papieża i męczennika.

 

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu – przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

– od poniedziałku 28 listopada zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00.

– od środy 1 grudnia codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

– w każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00

– w każdą Niedzielę Adwentu po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne będą również wigilijne świece Caritas.

– jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. W chwili obecnej jest to 8 osób w wieku od 65 do 95 lat. Są to osoby samotne, z niskimi emeryturami i rentami, często z niepełnosprawnościami, nowotworami, schorzeniami kręgosłupa, trudnościami z poruszaniem się i wychodzeniem z domu, wymagające rehabilitacji. Od dzisiaj do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, która umieszczona jest przy wejściu na chór, przeznaczone będą dla wspomnianych parafian. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość na potrzeby parafian.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Codziennie o godz. 18.00 odmawiamy różaniec za dusze polecone naszej modlitwie. Każdego dnia odprawiana jest również msza św. za poleconych zmarłych.

 

W środę, 23 listopada, zapraszamy chętnych do zaangażowania się w pomoc naszym potrzebującym parafianom, na spotkanie zespołu charytatywnego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w salce pod kościołem.

 

W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. Zachęcamy do składania w nim indywidualnych intencji za małżeństwa, rodziny i narzeczonych.  Prośby i podziękowania zostaną włączone w intencję sobotniej mszy św. Intencją szczególną tego miesiąca będzie modlitwa w intencji małżeństw starających się i oczekujących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym, oraz o łaskę zdrowia dla poczętego dziecka.

 

Zakończyliśmy zbiórkę na zakup sprzętu medycznego dla Miłosza. Zebrano kwotę 12 313,91 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary i dobre serce, jakie okazaliście Miłoszowi i jego rodzicom w ich trudnej sytuacji walki z chorobą. W najbliższym czasie, na stronie internetowej
i Facebooku, pojawi się krótki filmik z podsumowaniem dokonanego zakupu.