Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Środa – św. Marty

Piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapł.

Sobota – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dK

Informacje duszpasterskie:

 

Dzisiaj po Mszach św. będzie poświęcenie samochodów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Zebrane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

W sobotę o godz. 7.00. odprawimy  Mszę św. w intencji Róż Różańcowych.

W sobotę – 1 sierpnia – przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich powstańców . Dla żyjących prośmy o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego. Oficjalne obchody przez władze świeckie – w tym roku – nie są planowane.  Informacje o zmienionej formie oddawania hołdu powstańcom warszawskim   znajdziecie Państwo w gablotce parafialnej.

Decyzją Księdza Prowincjała – od 1 sierpnia – nasz współbrat  br. Marek Łukaszewski zostaje przeniesiony do wspólnoty zakonnej w Mikołowie. Serdecznie dziękujemy mu za posługę w naszej parafii jako katechecie,   a także jako zakrystianowi. Życzymy  mu Bożego błogosławieństwa   w nowej parafii.

Przez okres wakacji Msze św. są  odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. i 18.30. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 11.30. i o godz. 20.00.  Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 17.00. do 18.00., oraz w soboty od godz. 9.00. do 10.00.

W tyle kościoła wyłożone są maseczki dla osób, które takich jeszcze   nie posiadają. Przypominamy, że w naszym kościele istnieje obowiązek zakładania maseczek dla wszystkich wiernych uczestniczących w liturgii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznych i zdrowych urlopów.