Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – św. Wacława, męczennika

Wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Środa – św. Hieronima, kapł., dK

Czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dK

Piątek – św. Aniołów Stróżów

 

Informacje duszpasterskie:

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7.00 odprawimy mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż różańcowych.

We wtorek 29 września, nasz współbrat, wiceprowincjał salwatorianów ks. Karol Kulczycki SDS, przyjmie święcenia biskupie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata i zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu dla salwatoriańskiej rodziny za pośrednictwem TV Trwam.

Od czwartku, 1 października, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.30.

Zapraszamy serdecznie młodzież akademicką i postakademicką do 35 r. życia na spotkania duszpasterstwa STUDENT+. Nowy, cotygodniowy cykl spotkań rozpocznie się w najbliższy czwartek o 20:00 w kościele.

W niedzielę 4 października, w Światowy Dzień Zwierząt, z racji liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, zapraszamy na obrzęd błogosławieństwa zwierząt. Właścicieli psów, kotów i innych zwierząt domowych zapraszamy ze swoimi zwierzakami na godz. 17.00. Poświęcenie odbędzie się przed kościołem.

Z tyłu kościoła i kaplicy są wyłożone kalendarze misyjne na 2021 rok. Koszt egzemplarza 6 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na salwatoriańskie misje.

Przypominamy, że w naszym kościele istnieje obowiązek zakładania     maseczki – ewentualnie przyłbicy –  dla wszystkich wiernych uczestniczących w liturgii.  W związku ze wzrostem liczby zachorowań prosimy o dostosowanie się do tych przepisów.

 

Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy

najlepsze życzenia – obfitości Bożych łask