Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

Czwartek – św. Teresy z Avili, dz. i dK

Piątek – św. Jadwigi Śląskiej

Sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m.

 

 

Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj w dniu Patronalnego Święta naszej parafii, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: uczestnictwo we Mszy św., komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.

Modlitwa różańcowa dla dzieci – we wtorki, środy i czwartki – o godz. 17.30.

Za tydzień przypada niedziela misyjna, dzień modlitw w intencji wszystkich pracujących na misjach, oraz o nowe powołania misyjne. Do naszej parafii zaprosiliśmy ks. Mirosława Stanka – Konsultora Prowincjalnego i Dyrektora Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych. Na wszystkich Mszach św. wygłosi kazanie, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary, na pomoc naszym misjonarzom.

Dzisiejsze ofiary składane do puszek- w Dniu Papieskim – przeznaczone są na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

W tyle kościoła i kaplicy wyłożone są salwatoriańskie kalendarze misyjne   w cenie 6 zł. Zachęcamy do ich nabywania. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie naszych placówek misyjnych.

Przypominamy, że w naszym kościele istnieje obowiązek zakładania     maseczki – ewentualnie przyłbicy –  dla wszystkich wiernych uczestniczących w liturgii.  W związku z ciągłym wzrostem liczby zachorowań usilnie prosimy  o dostosowanie się do tych przepisów.