Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się online od poniedziałku do środy. Codziennie będą publikowane rozważania do Ewangelii, konferencje; odbędzie się transmisja z Mszy św. o godz. 18.30., oraz wieczornego nabożeństwa. Szczegóły na plakatach, oraz na stronie internetowej parafii i na facebooku.

Okazja do spowiedzi przed świętami będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 18.00. do godz. 20.00. Można skorzystać z sakramentu pokuty także rano przed i podczas Mszy św. o godz. 7.00. i 8.00.

W czwartek kończy się Adwent. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, aby zachować tradycje związane z tym dniem, szczególnie o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, oraz o modlitwie. Mszy św. o 18.30. w tym dniu nie będzie.

Ze względu na epidemię świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w tym roku  o godz. 22.00. Mszą św. Pasterską, na którą zapraszamy rodziców z dziećmi. O godz. 24.00. odprawimy drugą Pasterkę,    umożliwiając liczniejsze uczestnictwo w tej Uroczystości. W tym dniu odprawimy jeszcze Msze św. o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00. 18.30., 20.00.

W drugim dniu świąt – w święto św. Szczepana – nie będzie Mszy św. o godz. 20.00., będzie natomiast po wieczornej Mszy św. – za powołanych do małżeństwa – dziękczynne czuwanie ze Świętą Rodziną, które poprowadzi warszawski sztab „Tak na Serio”.

W imieniu rodzin wielodzietnych i ubogich pragniemy podziękować za ofiary złożone dla nich z okazji świąt w ostatnią niedzielę. Zebraną kwotę 4371 zł przekazaliśmy naszym parafianom. Dziękujemy osobom zbierającym ofiary, za wkład w zorganizowaniu akcji.

Z powodu epidemii nie będzie w styczniu odwiedzin duszpasterskich, które nazywamy kolędą.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać 15 osób, a w kaplicy Bożego Miłosierdzia 10 osób – co daje łączną liczbę 25 osób. Prosimy o przestrzeganie tych przepisów.