Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Rozpoczynamy w liturgii Wielki Tydzień, czas zamyślenia nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Liturgia uobecnia    te tajemnice we wspólnocie Kościoła, czyniąc je wydarzeniami zbawczymi. W kolejnym roku przeżywać je będziemy w wyjątkowym czasie pandemii.

 Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym   o godz. 17.45.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się w naszej świątyni o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa   do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. do godz. 17.30. O 17.30. będzie Droga Krzyżowa.  Uroczystą Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.30. Po ceremoniach przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, przy którym adoracja potrwa do godz. 22.00.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie od godz. 8.00.   do godz. 18.00. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy                 o godz. 20.00.

Poświęcenia pokarmów w tym roku w naszym kościele nie będzie. Zachęcamy do skorzystania z formy poświęcenia pokarmów w gronie rodzinnym. Stosowną modlitwę znajdziemy na naszej stronie parafialnej.

Okazja do spowiedzi św. będzie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00. do godz. 12.00., następnie od godz. 14.00. do godz. 17.00.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy Msze św.           o godz. 7.00., 10.00., 11.30., 13.00., 18.30., 20.00. Nie będzie Mszy św.   o godz. 8.30. Nie będzie też w tym roku procesji Rezurekcyjnej.

Wszystkie ceremonie Wielkiego Tygodnia odbywać się będą zgodnie    z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, tak więc w naszym kościele       będzie mogło łącznie przebywać tylko 19 osób. Prosimy o wyrozumiałość   i zaplanować duchowe uczestnictwo przez środki masowego przekazu. Relacje z Triduum Paschalnego w naszym kościele będą transmitowane  na facebooku.

Dzisiaj po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc rodzinom ubogim i wielodzietnym z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt.

Prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z epidemią   w tym zasłaniania ust i nosa.