Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła i Towarzyszy

Wtorek – Święto św. Mateusza Apostoła

Czwartek – św. Pio z Petrelciny, kapł.

 

Informacje duszpasterskie:

 

Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły Podstawowej na spotkania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.30 w salce parafialnej.

 

Przed kościołem można nabyć salwatoriański kalendarz misyjny w cenie 6 zł.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje.

 

Od miesiąca października wznawiamy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o potwierdzenie chęci korzystania z tej posługi, ewentualnie prosimy o zgłoszenie nowych osób, które życzą sobie korzystania z takich odwiedzin. Można zgłosić to telefonicznie, lub w zakrystii.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r.
Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Zapisy z przedpłatą 50 zł w zakrystii do dnia 21 września włącznie.

 

W ostatnią sobotę miesiąca – 25 września – zapraszamy na Mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa o godz. 18.30. Wypisane prośby można składać do pudełka znajdującego się w tyle kościoła z napisem „Tak na serio”.

 

W przyszłą niedzielę 26 września podczas mszy świętej o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość jubileuszu 50-lecia profesji zakonnej s. Filomeny ze wspólnoty Sióstr Elżbietanek. W imieniu Siostry Jubilatki oraz Siostry Przełożonej serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego, radosnego przeżycia tego niecodziennego wydarzenia.

 

 

 

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła