Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

  Kalendarz liturgiczny:

Środa – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

Piątek – św. Teresy z Avili, dz. i dK

Sobota – św. Jadwigi Śląskiej

 Informacje duszpasterskie:

Dzisiaj w dniu Patronalnego Święta naszej parafii, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: uczestnictwo we Mszy św., komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.

Modlitwa różańcowa dla dzieci – we wtorki, środy i czwartki –   o godz.17.30.

Ks. Piotr zaprasza uczestników pielgrzymki do Nowego Miasta, oraz wszystkich członków grupy „Peregrini” i jej sympatyków na Mszę św. w środę -13 października – o godz. 16.30. Po Eucharystii, odbędzie się                           w salce parafialnej AGAPA.

W najbliższą sobotę  odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Lasek  w ramach akcji „Rozkręcamy wiarę”. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Kamila Leszczyńskiego.

Dzisiejsze ofiary składane do puszek – w Dniu Papieskim –  przeznaczone są na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

Zbliża się powoli listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad życiem  i przemijaniem. To szczególny czas poświęcony naszym bliskim zmarłym, których polecamy Bożemu miłosierdziu przez modlitwę i dobre uczynki. W naszym kościele odprawimy codziennie Mszę św. za poleconych zmarłych        i odmówimy Różaniec z wyczytywaniem ich Imion. W tyle kościoła obok czasopism, wystawione są kartki wypominkowe, na których należy wypisać Imiona zmarłych poleconych modlitwie Kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby naszej parafii.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.