Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty

Środa – św. Jana Kantego, kapł.

Piątek – św. Jana Pawła II, pap.

Informacje duszpasterskie:

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.

Modlitwa różańcowa dla dzieci – we wtorki, środy i czwartki –  o godz.17.30.

Serdecznie zapraszamy młodzież akademicką i postakademicką na najbliższe spotkanie wspólnoty STUDENT+, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20:00. Gościem specjalnym będzie Marcin Kwaśny – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy – który opowie o swoim nawróceniu, a także o wartości sakramentu spowiedzi.

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad życiem  i przemijaniem. To szczególny czas poświęcony naszym bliskim zmarłym, których polecamy Bożemu miłosierdziu przez modlitwę i dobre uczynki. W naszym kościele odprawimy codziennie Mszę św. za poleconych zmarłych i odmówimy Różaniec z wyczytywaniem ich Imion. W tyle kościoła obok czasopism, wystawione są kartki wypominkowe, na których należy wypisać Imiona zmarłych poleconych modlitwie Kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę z okazji Dnia Papieskiego. Zebraną kwotę 5871 zł przekazaliśmy do fundacji. Dziękujemy także wszystkim osobom zbierającym ofiary.

Za tydzień przypada niedziela misyjna, dzień modlitw w intencji wszystkich pracujących na misjach, oraz o nowe powołania misyjne. Do naszej parafii zaprosiliśmy ks. Wojciecha Poradę pracującego w naszym Referacie Misyjnym. Na wszystkich Mszach wygłosi kazanie, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary, na pomoc naszym misjonarzom.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.