Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – św. Łucji, dz. i m.

Wtorek – św. Jana od Krzyża, kapł. i dK

Dni powszednie od 17 do 24 grudnia są okresem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy św., oraz Nowennie, którą odprawiać będziemy od czwartku o godz. 18.00.

 

          Informacje duszpasterskie:

Zapraszamy naszych parafian do uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą na Mszy św. o godz. 7.00., 8.00., 18.30. Okazja do spowiedzi przed i podczas Mszy św.  W środę na zakończenie rekolekcji po Mszy o 18:30 zapraszamy do udziału w muzycznym wieczorze modlitewnym, który poprowadzi zespół uwielbieniowy „Powiedzie Ci się”.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – do godz. 20.00.

Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraną kwotę 4116 zł przekazaliśmy do kurii. Dziękujemy także wszystkim osobom zbierającym ofiary.

W następną niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Można w zakrystii zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, oraz nabyć świece Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec wynosi – 8 zł. – mniejsze, 18 zł. – większe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z ubogich rodzin.

Pragniemy poinformować, że w styczniu odwiedziny duszpasterskie, czyli  kolęda, odbędzie się tylko w tych rodzinach, które będą sobie tego życzyły. Swoje zgłoszenia można zostawiać w zakrystii, ewentualnie drogą emailową.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.