Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Wtorek – św. Młodzianków, mm

 

Informacje duszpasterskie:

Najbliższy piątek jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Z tej okazji odprawimy specjalne nabożeństwo dziękczynno przebłagalne o godz. 18.00.   na które serdecznie zapraszamy. Ksiądz Kardynał udziela na ten dzień dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

Sobota jest pierwszym dniem Nowego Roku. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kościele Powszechnym obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. W Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 20.00. W niedzielę 2 stycznia Mszy św. o godz. 20.00. również nie będzie. Na Mszę św. o godz. 20.00. zapraszamy od 6 stycznia.

W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

W imieniu ubogich rodzin z naszej parafii dziękujemy za ofiary złożone dla Nich z okazji świąt, w ostatnią niedzielę. Zebraną kwotę 4752 zł przekazaliśmy naszym parafianom. Dziękujemy osobom zbierającym ofiary, za wkład w zorganizowaniu akcji.

Pragniemy poinformować, że w styczniu odwiedziny duszpasterskie, czyli  kolęda, odbędzie się tylko w tych rodzinach, które będą sobie tego życzyły. Swoje zgłoszenia można zostawiać w zakrystii, ewentualnie drogą emailową. Program odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablotce, oraz w internecie na naszej stronie parafialnej. Chcemy zaznaczyć, że duszpasterze w czasie odwiedzin będą mieli założone maseczki i przed wejściem do kolejnej rodziny będą dezynfekować dłonie. Wszyscy kapłani są w pełni zaszczepieni.

Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących  przepisów sanitarnych, w tym  o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła.