Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 roku

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy: w środę Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 msza św. w intencji powołań, w sobotę o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowychi nabożeństwo pierwszosobotnie. W czwartek 1 grudnia nabożeństwo w intencji powołań
o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od poniedziałku 28 listopada zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00. Od środy 1 grudnia codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy i okazja do spowiedzi. W każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00. W każdą Niedzielę Adwentu po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne są również wigilijne świece Caritas.

 

Jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. W chwili obecnej jest to 8 osób w wieku od 65 do 95 lat. Są to osoby samotne, z niskimi emeryturami i rentami, często z niepełnosprawnościami, nowotworami, schorzeniami kręgosłupa, trudnościami z poruszaniem się i wychodzeniem z domu, wymagające rehabilitacji. Do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, która umieszczona jest przy wejściu na chór, przeznaczone będą dla wspomnianych parafian. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość na potrzeby parafian.

 

We wtorek o godz. 19.30 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych.

W środę swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Iwaniuk SDS, kapelan szpitala przy ul. Spartańskiej. Zapraszamy do udziału we mszy św. w intencji solenizanta, o godz. 18.30. Natomiast za tydzień w niedzielę 4 grudnia, imieniny obchodzi ks. Krystian Kolba SDS, przełożony wspólnoty zakonnej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.

 

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Szymon Kula SDS, przełożony wspólnoty zakonnej w Elblągu. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 6 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 22.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek i środę (6 i 7 grudnia) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Narodzenia Jezusa.

 

Przygotowywanie adwentowych lampionów to bardzo piękny i stary zwyczaj, dlatego zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy Lampion Adwentowy. W pierwszej kategorii będą oceniane lampiony wykonane własnoręcznie od podstaw, w drugiej gotowe lampiony, ale samodzielnie przyozdobione. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 4 Niedzielę Adwentu podczas mszy o godz. 11.30.

 

Do chóru parafialnego zapisało się 12 osób. W związku z tym ogłaszamy powstanie chóru. Inauguracyjna próba odbędzie się w piątek 2 grudnia o godzinie 19:30, a tworzenie repertuaru rozpoczniemy od kolęd. W każdej chwili jest możliwość dołączenia do chóru.

 

Na zniszczony przez rosyjskie ataki kościół w Brzozdowcach zebraliśmy 8 120,00 zł. W imieniu ks. Damiana serdecznie dziękujemy za pomoc dla naszej salwatoriańskiej parafii w Ukrainie. Z tyłu kościoła jest skarbona, z której ofiary w całości przeznaczone są na remont kościoła
w Brzozdowcach.

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2023 rok.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.