Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 roku

Rozpoczęliśmy dzisiaj adwentowe rekolekcje, które prowadzi ks. dr Józef Tarnówka SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach dzisiaj i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 5 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek i środę (5 i 6 grudnia) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Narodzenia Jezusa.

Zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00. W każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00 oraz po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne są również wigilijne świece Caritas i kartki świąteczne.

Jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. W chwili obecnej jest to 12 osób w wieku od 45 do 95 lat. Do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, która umieszczona jest przy wejściu na chór, przeznaczone będą dla potrzebujących parafian. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość na potrzeby parafian. W ostatnim roku w ramach pomocy potrzebującym (oprócz pomocy przedświątecznej) organizowaliśmy spotkania dla seniorów, odwiedzaliśmy ich w domach, świadczona była różnego rodzaju doraźna pomoc, jak np. zakup lekarstw, środków medycznych i rehabilitacyjnych, okularów, żywności, wyposażenia domu. Ponadto pomagano seniorom w sprawach urzędowych, medycznych, czy w sytuacjach kryzysowych.

 Zespół charytatywny Pomoc na Olimpie zaprasza na Charytatywny Bal Karnawałowy
w sobotę 3 lutego 2024 r. do klubu Forma przy ul. Żuławskiego. W programie balu:
dużo dobrej zabawy z wodzirejem, aukcja charytatywna na rzecz pomocy naszym parafianom, loteria fantowa dla uczestników, sesje z fotografem, bufet szwedzki. Cena biletu: 195 zł/os. Środki pozyskane z tegorocznego balu przeznaczymy na akcję „Moje komfortowe i bezpieczne mieszkanie”. Na terenie naszej parafii mieszkają osoby ubogie, których mieszkania są niejednokrotnie w bardzo złym stanie: wymagają pilnego remontu, wymiany AGD, uszczelnienia okien, itp. W zależności od zebranej kwoty zaplanujemy pomoc tak, by w dużym stopniu poprawić komfort mieszkań jak największej liczbie osób potrzebujących. Gorąco zapraszamy do przekazywania darów, które będą licytowane podczas aukcji. Mogą to być rzeczy materialne, ale także usługi lub vouchery. Zapisy na bal przyjmowane są w zakrystii
i kancelarii parafialnej do 17 grudnia. Aby bal mógł się odbyć, minimalna liczba uczestników wynosi 90 osób. Z tyłu kościoła i kaplicy wyłożone są ulotki informacyjne nt. balu.

 W niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert pieśni adwentowych
w wykonaniu Scholi Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Zapraszamy do udziału. Niech adwentowy koncert stanie się okazją do głębszego przeżycia adwentu i przygotowania do świąt.

 Dzisiaj po mszy św. o godz. 13.00 (do wieczornej mszy) adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro (w poniedziałek) swoje imieniny obchodzi ks. superior Krystian Kolba SDS. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.

 

W czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.00.

 

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Salwatorianie obchodzą 142. rocznicę założenia Zgromadzenia. Podczas mszy św. o godz. 18.30 będziemy polecali
w modlitwie nasze zgromadzenie zakonne, współbraci posługujących w Polsce i poza granicami i prosili o powołania kapłańskie i zakonne.

 W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2024 rok.

Za tydzień w niedzielę obchodzony jest w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Skarbona z tyłu kościoła przeznaczona będzie na ten cel dzisiaj
i w kolejną niedzielę.

Duszpasterstwo Student+ dziękuje za ofiary złożone na rozwój duszpasterstwa w wysokości 1 765,70 zł.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary na fundusz remontowy naszej parafii.

 Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.