Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 roku

W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.

 Dzisiaj obchodzony jest w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Skarbona z tyłu kościoła przeznaczona jest na ten cel.

 

Zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 7.00. W każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00 oraz po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne są również wigilijne świece Caritas i kartki świąteczne.

Jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. Do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, przeznaczone będą dla potrzebujących parafian.

 

Grupa charytatywna Pomoc na Olimpie zaprasza na Charytatywny Bal Karnawałowy
w sobotę 3 lutego 2024 r. do klubu Forma przy ul. Żuławskiego. Zapisy na bal przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej do 17 grudnia.

Grupa charytatywna organizuje również zbiórkę odzieży zimowej dla bezdomnych
i podopiecznych Mokotowskiego Hospicjum św. Krzyża. Odzież można przynosić przez całą niedzielę 17 grudnia do salki Kana Galilejska. Wszystkie inicjatywy grupy i aktualne potrzeby parafian są umieszczane na facebookowej stronie Pomoc na Olimpie.

W niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert pieśni adwentowych
w wykonaniu Scholi Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Zapraszamy do udziału. Niech adwentowy koncert stanie się okazją do głębszego przeżycia adwentu i przygotowania do świąt.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii w wysokości 7 228,55 zł. oraz wpłaty na konto. Saldo konta inwestycyjnego na dzień 9 grudnia wynosi 27 036, 07 zł. Dziękujemy za Waszą hojność i zrozumienie.

 

W okresie Bożego Narodzenia odwiedziny duszpasterskie będą odbywały się od 27 grudnia 2023 roku do 12 stycznia 2024 roku. Planujemy odwiedzić z błogosławieństwem te domy, w których gościliśmy w styczniu oraz nowo zgłoszone. Z uwagi na wczesny termin ferii zimowych, plan kolędy musiał zostać tak ułożony, aby kolędowanie zakończyć do 12 stycznia. Spowodowało to zwiększenie ilości ulic i odwiedzin w ciągu dnia. Kolęda dodatkowa będzie odbywała się do końca stycznia. Istnieje możliwość przełożenia kolędy na inny dzień (od 13 stycznia) i indywidualnego umówienia się z duszpasterzami. Przełożenie kolędy na inny termin zmniejszy ilość odwiedzin na danej ulicy, a tym samym pozwoli na dłuższą rozmowę i spokojniejszy przebieg odwiedzin duszpasterskich. W zakrystii, kancelarii parafialnej i drogą mailową można sprawdzić czy dany dom zaplanowany jest na trasie kolędowej, czy nie doszło do pomyłki, można zmienić termin, wypisać lub dopisać się do listy odwiedzin duszpasterskich. Prosimy o zrozumienie wyjątkowej w tym roku sytuacji i dziękujemy za Waszą otwartość
i życzliwość.

 

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; spotkanie dla I roku formacji do bierzmowania o godz. 19.00, a dla kontynuujących formację o godz. 20.00; w piątek próba chóru i spotkanie młodzieży RMSu o godz. 19.30, w niedzielę próba Chóru z chmur o godz. 10.30, Dwudziestek o godz. 18.30.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.