Ogłoszenia parafialne – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 roku

W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. kapelan Andrzej Iwaniuk SDS, posługujący w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.30. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek
o godz. 8.00 msza św. w intencji powołań, a w sobotę o godz. 8.00 w intencji Róż różańcowych. Po mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo pierwszosobotnie. W piątek po wieczornej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Zapraszamy na koncert Olivera Palmera, jedynego na świecie niesłyszącego tenora. Koncert odbędzie dzisiaj o godz. 17.15. Po koncercie będzie możliwość wsparcia nauki i leczenia tenora.

 Zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Wspólnoty Żywego Różańca. Członek Żywego Różańca odmawiając 1 dziesiątkę dziennie dostępuje takich łask jakby odmówił cały różaniec. Dzieje się tak, gdyż jest on we wspólnocie modlitewnej i kolejne osoby z róży dopełniają modlitwę różańcową rozważając pozostałe tajemnice. Każdy z członków Żywego Różańca, na podstawie przywileju udzielonego przez Stolicę Apostolską może uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy każdego z Was do tej wspólnotowej modlitwy. Zachęcamy dorosłych i dzieci, rodziców do ofiarowania modlitwy za swoje dzieci. Z tyłu kościoła są kartki, na których prosimy wpisać imię i nazwisko oraz telefon osoby zainteresowanej Żywym Różańcem. Kartkę prosimy wrzucić do białej skarbonki. Do utworzenie Róży brakuje nam jeszcze 13 osób.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu – przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

– od poniedziałku 4 grudnia zapraszamy na msze św. roratnie, codziennie (oprócz niedzieli)
o godz. 7.00.

– od piątku 1 grudnia codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

– w każdą Niedzielę Adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00

– w każdą Niedzielę Adwentu po mszach św. błogosławieństwo opłatków, które będzie można nabyć w zakrystii. Dostępne są również wigilijne świece Caritas i kartki świąteczne.

– jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. W chwili obecnej jest to 12 osób w wieku od 45 do 95 lat. Od dzisiaj do 3 Niedzieli Adwentu włącznie ofiary składane do skarbony „Ofiara na chleb św. Antoniego”, która umieszczona jest przy wejściu na chór, przeznaczone będą dla potrzebujących parafian. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość na potrzeby parafian. W ostatnim roku w ramach pomocy potrzebującym (oprócz pomocy przedświątecznej) organizowaliśmy spotkania dla seniorów, odwiedzaliśmy ich w domach, świadczona była różnego rodzaju doraźna pomoc, jak np. zakup lekarstw, środków medycznych i rehabilitacyjnych, okularów, żywności, wyposażenia domu. Ponadto pomagano seniorom w sprawach urzędowych, medycznych, czy w sytuacjach kryzysowych.

Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Józef Tarnówka SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 5 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.00 (z wyjątkiem mszy o 18.30).
W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek i środę (5 i 6 grudnia) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Narodzenia Jezusa.

 Zespół charytatywny Pomoc na Olimpie zaprasza na Charytatywny Bal Karnawałowy
w sobotę 3 lutego 2024 r. do klubu Forma przy ul. Żuławskiego. W programie balu:
dużo dobrej zabawy z wodzirejem, aukcja charytatywna na rzecz pomocy naszym parafianom, loteria fantowa dla uczestników, sesje z fotografem, bufet szwedzki. Cena biletu: 195 zł/os. Środki pozyskane z tegorocznego balu przeznaczymy na akcję „Moje komfortowe i bezpieczne mieszkanie”. Na terenie naszej parafii mieszkają osoby ubogie, których mieszkania są niejednokrotnie w bardzo złym stanie: wymagają pilnego remontu, wymiany AGD, uszczelnienia okien, itp. W zależności od zebranej kwoty zaplanujemy pomoc tak, by w dużym stopniu poprawić komfort mieszkań jak największej liczbie osób potrzebujących. Gorąco zapraszamy do przekazywania darów, które będą licytowane podczas aukcji. Mogą to być rzeczy materialne, ale także usługi lub vouchery. Zapisy na bal przyjmowane są w zakrystii
i kancelarii parafialnej do 17 grudnia. Aby bal mógł się odbyć, minimalna liczba uczestników wynosi 90 osób. Z tyłu kościoła i kaplicy wyłożone są ulotki informacyjne nt. balu.

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2024 rok.

Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona będzie na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii.

 

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; spotkanie dla
I roku formacji do bierzmowania o godz. 19.00, a dla kontynuujących formację o godz. 20.00; w piątek próba chóru i RMS o godz. 19.30.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.