Ogłoszenia parafialne – Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (msze św. godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30); we wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła; w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego (msze św. godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30). Po każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca tego dnia przeznaczona będzie na misje. O godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji powołanych do małżeństwa. Chcemy polecić modlitwie małżeństwa i rodziny naszej parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Z tyłu kościoła można złożyć do skrzynki intencje indywidualne, które zostaną włączone w intencję mszy św.

 Dzisiaj po mszy św. o godz. 13.00 (do wieczornej mszy) adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 msza św. w intencji powołań, a w sobotę o godz. 8.30 w intencji Róż Różańcowych.

 

Zapraszamy na nabożeństwa: dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo na zakończenie roku, we wtorek o godz. 18.00 przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, w piątek o godz. 18.00 do NSPJ, a w sobotę po mszy o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

6 stycznia o godz. 14.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Prosimy sąsiadów o poinformowanie o spotkaniu osób samotnych, starszych, potrzebujących.

 

W okresie Bożego Narodzenia odwiedziny duszpasterskie odbywają się do 12 stycznia 2024 roku. Planujemy odwiedzić z błogosławieństwem te domy, w których gościliśmy w styczniu oraz nowo zgłoszone. Istnieje możliwość przełożenia kolędy na inny dzień (od 13 stycznia) i indywidualnego umówienia się z duszpasterzami. W zakrystii, kancelarii parafialnej i drogą mailową można sprawdzić czy dany dom zaplanowany jest na trasie kolędowej, czy nie doszło do pomyłki, można zmienić termin, wypisać lub dopisać się do listy odwiedzin duszpasterskich.

Zwracamy się też z prośbą o poinformowanie sąsiadów lub zamieszczenie informacji o kolędzie na internetowych forach lub grupach sąsiedzkich. Przygotowany jest też plakat informacyjny. Jeżeli ktoś z Państwa miałby możliwość umieszczenia takiego plakatu u siebie w bloku, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po mszy świętej.

 

6 stycznia Duszpasterstwo STUDENT+ zaprasza na kiermasz piernikowy z przeznaczeniem na wsparcie wyjazdu misyjnego do Albanii na wolontariat w domu opieki dla kobiet, prowadzonego przez siostry z Instytutu Wcielonego Słowa.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

W dniach 18-23 stycznia Duszpasterstwo STUDENT+ organizuje wyjazd dla studentów
i absolwentów na narty do Gruzji. W programie planowane jazdy na nartach lub snowboardzie, zwiedzanie miast, zamieszkanie w górskim regionie Kazbegi. Więcej informacji u księdza Marka i na funpage’u STUDENT+.

Zapraszamy na koncerty kolędowe w naszym kościele.

6 stycznia o godz. 19.15 koncert instrumentalno – poetycki z udziałem aktorów polskiej sceny teatralnej. Wystąpią: Teresa Lipowska, Halina Rowicka, Danuta Stankiewicz, Andrzej Młynarczyk i Bartosz Mazur. Kolędy na harfie i puzonie wykonają nasi parafianie Aleksandra i Jarosław Meisner.

 

7 stycznia o godz. 17.00 parafialne kolędowanie z udziałem Chóru z chmur, Dwudziestek
i Gości. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnym kolędowaniu.

 

 Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli,
a w Nowym Roku Darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.