Ogłoszenia parafialne – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2023 roku

Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Jerzy Olszówka SDS, proboszcz Bazyliki NSPJ i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne wygłoszone będą na wszystkich mszach w niedzielę i w dni powszednie. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi. We wtorek 28 marca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 22.00
(z wyjątkiem mszy o 18.30 i nabożeństwa Drogi krzyżowej). W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek po wieczornej mszy zapraszamy na Drogę krzyżową prowadzoną przez Tak na Serio. We wtorek i środę (28 i 29 marca) składka będzie przeznczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania za prowadzenie nas drogami Słowa Bożego podczas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym czasie modlitwy i skupienia, przygotowującym nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Podczas każdej mszy św. wielkopostne pieśni wykonuje pochodzący z Białorusi zespół wokalny Vies Bonum. Po mszach będzie możliwość zakupu płyt i wsparcia zespołu.

 

W kalendarzu liturgicznym: I sobota miesiąca (msza św. w intencji Róż Różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00); Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

 

W najbliższy piątek nie będzie Drogi krzyżowej o 17.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian na godz. 19.30 na Muzyczną Drogę Krzyżową (w kościele). Nabożeństwo poprowadzi Grupa ToNieMy i przyjaciele; jest to autorski projekt muzycznej Drogi Krzyżowej na podstawie tekstów bł. Anny Katarzyny Emmerich oraz lektury Słowa Bożego.

 

Do Niedzieli Palmowej, skarbona „Chleb św. Antoniego” (przy wejściu na chór) przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla naszych potrzebujących parafian.

 

Za tydzień w niedzielę przed mszami zespół charytatywny będzie rozprowadzał palmy wielkanocne wykonane przez Duszpasterstwo Student+ i zespół charytatywny naszej parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc ubogim.

 

Planujemy generalne sprzątanie i dekorację kościoła. Chętnych do pomocy zapraszamy w sobotę o godz. 10.00

 

Z tyłu kościoła wyłożona jest broszura z planem rekolekcji oraz z grafikiem ceremonii, spowiedzi, nabożeństw i porządku mszy św. od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Plan dostępny jest również w gablotce, na stronie internetowej i Facebooku.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.