Ogłoszenia parafialne – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 12 maja 2024 roku

Ogłoszenia parafialne – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 12 maja 2024 roku

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto świętego Macieja – Apostoła; w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci NMP, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Do soboty włącznie po litanii loretańskiej odmawiana jest nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 Zapraszamy Róże Różańcowe do udziału w Diecezjalnym Dniu Skupienia, 25 maja 2024 roku w godzinach 10:00-14:00 w Niepokalanowie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Piotra.

W czwartek o godz. 19.30 Duszpasterstwo STUDENT+ zaprasza do salki pod kościołem na spotkanie z cyklu wiara a nauka, na temat: „Od zwoju papirusowego do PDF-a. Biblia okiem historyka”. Konferencje wygłosi dr. Wiktor Węglewicz.

W sobotę 18 maja o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 oraz w niedzielę 19 maja o godz. 13.00 i 15.00 dzieci ze szkół terenu naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Zwracamy się z prośbą, aby tak zaplanować niedzielę, by umożliwić o godz. 13.00 udział we mszy rodzinom dzieci komunijnych. W piątek przed uroczystościami komunijnymi adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w ciszy.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja, czuwaniem o godz. 20.00 oraz mszą św. o godz. 21.00 rozpoczniemy 11. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio pod hasłem „Stworzeni…”.  Codziennie będzie odprawiana eucharystia w intencjach szczegółowych Tygodnia. W naszej parafii odbędą się 3 konferencje: 20, 23 i 24 maja.  Pozostałe konferencje będą online. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za rozeznających powołanie, narzeczonych, małżonków. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.00 msza św., po której nastąpi błogosławieństwo narzeczonych, a w Niedzielę Trójcy Świętej o godz. 11.30 w intencji wszystkich małżeństw oraz okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Szczegółowy plan wydarzeń znajduje się na plakatach w gablotach oraz na Facebooku parafii.

W ramach Tygodnia Tak na Serio, w sobotę 25 maja, odbędą się warsztaty dla małżeństw, narzeczonych i par w duchu porozumienia bez przemocy. Poprowadzi je siostra od Aniołów Iwona Jagiełka.  Rozpoczną się o godzinie 1100. Na warsztaty obowiązują zapisy, z powodów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona. Będziemy poznawać m.in. język serca, czyli empatii wg Marshalla Rosenberga, znaczenia emocji i uczuć w budowaniu relacji oraz wartości potrzeb. Zapisy: taknaserio@gmail.com. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie oraz na Facebooku.

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek katecheza parafialna (biblijna) o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; w piątek młodzież RMS o godz. 19.15, próba chóru Magnificat o godz. 19.30; w niedzielę o godz. 10.30 próba Chóru z chmur, o godz. 18.30 próba Dwudziestek.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii w wysokości 6 011,00 zł. oraz wpłaty na konto. Saldo konta inwestycyjnego na dzień 10 maja wynosi 128 414,33 zł. Dziękujemy za Waszą hojność.

 

10 maja w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się inauguracja procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć. Jest to ważne wydarzenie dla naszego zgromadzenia, bo Helena poprzez swoją pięcioletnią, aż do śmierci, działalność w Wolontariacie Misyjnym Salvator stała się nierozerwalnie związana z ideą bł. Franciszka Jordana i naszą prowincją. Na jej grobie w Libiążu znajdują się słowa naszego Założyciela: „Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata, nie wolno ci spocząć”. Zachęcamy do bliższego poznania historii naszej kandydatki na ołtarze, która działając w ramach WMS-u do jednego z naszych współbraci napisała wprost, że czuje się częścią Rodziny Salwatoriańskiej. Prosimy o modlitwę za całą sprawę procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.