Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela zwykła, 18 czerwca 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela zwykła, 18 czerwca 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika; w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00.

W środę, o godz. 19.30, w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Trzebnicy, Bagna i Wrocławia. Wyjazd 15 września w godzinach wieczornych, powrót w niedzielę 17 września. Koszt wyjazdu obejmujący przejazd, noclegi, posiłki, ubezpieczanie i zwiedzanie wynosi 600,00 zł. Z uwagi na wysoki koszt pielgrzymki, przyjmujemy zapisy bez wpłat zaliczek.

W imieniu Wolontariatu Misyjnego Salvator zwracamy się z prośbą o wsparcie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży oraz wyjazdu kl. Jakuba i wolontariuszy do pracy misyjnej w Albanii. Od dzisiaj do następnej niedzieli, skarbona z tyłu kościoła przeznaczona będzie na te cele. Dziękujemy za zrozumienie i otwartość.

 W sobotę 24 czerwca o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. Zachęcamy do składania w nim indywidualnych intencji za małżeństwa, rodziny i narzeczonych.  Prośby i podziękowania zostaną włączone w intencję sobotniej mszy św.

Za tydzień w niedzielę po każdej mszy będziemy gościli pielgrzymów z grupy Zielonej prowadzonej przez Salwatorianów w ramach Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę. Po mszy godz. 10.00 odbędzie się zielony kiermasz, na którym będzie można nabyć gadżety Zielonej, spróbować zielonego ciasta czy napić się zielonej kawy. Dochód z kiermaszu i zbiórka do puszek przeznaczona będzie na potrzeby organizacyjne pielgrzymki. Zachęcamy również do powierzenia, pielgrzymom i przewodnikowi, intencji, które zostaną zaniesione przed Cudowny Obraz na Jasnej Górze.

 Od soboty 24 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00, 18.30 i 20.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.30, natomiast w tym roku zostawiamy mszę o godz. 20.00. Będzie to msza recytowana z homilią. Kancelaria parafialna będzie czynna w środy od godz. 17.00 do 18.00 i w soboty od 9.00 do 10.00.

Z radością informujemy, że dzisiaj, w Bazylice NSPJ w Trzebini, br. Marcin Wojtczak SDS przyjmie posługę akolitatu. Br. Marcin, oprócz rozdzielania Komunii, będzie mógł odwiedzać chorych i sprawować niektóre czynności liturgiczne.

 Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.