Ogłoszenia parafialne, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 lipca 2022 roku

Ogłoszenia parafialne, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 lipca 2022 roku

 

 

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę wspomnienie bł. Czesława – kapłana; w czwartek święto bł. Franciszka Jordana; w piątek – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy.

 

W środę swoje imieniny obchodzi ks. prof. Czesław Cekiera SDS. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7.00. Otoczmy ks. Czesława naszą modlitewną pamięcią.

 

W czwartek obchodzimy święto bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela Salwatorianów. Zapraszamy Parafian do uczestnictwa we mszy św. w tym ważnym dla salwatorianów i dla naszej parafii dniu. Po mszach św. zostanie odmówiona Litania za wstawiennictwem bł. Franciszka oraz oddanie czci relikwiom błogosławionego.

 

W niedzielę 24 lipca, po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg i innych pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Zebrane ofiary z tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.

 

Przypominamy, że w okresie wakacji msze św. są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę w okresie wakacji nie ma mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 20.00. Kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 17.00. do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 10.00.

 

Nasza wspólnota parafialna włączyła się do akcji „Pomagam Ukrainie” – zorganizowanej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, – poprzez wsparcie finansowe.  Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o składanie ofiar do skarbonki w tyle kościoła z napisem ofiara dla Ukrainy.

 

W dniach od 5 do 14 sierpnia odbędzie się Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, w której przewodnikiem grupy zielonej jest ks. Piotr. W związku z tym zwracamy się do was drodzy parafianie z prośbą o finansowe wsparcie tego dzieła. Dzisiaj po mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. Do skrzynki przed kościołem będzie również możliwość przekazania swoich intencji, które pielgrzymi zaniosą do Czarnej Madonny. Od jutra do końca miesiąca skrzynka na intencje będzie dostępna przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy.

 

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.