Ogłoszenia parafialne – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 września 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 września 2023 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek święto bł. Marii
od Apostołów – dziewicy, współzałożycielki salwatorianek; w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Salwatorianie wspominają dzień śmierci swojego Założyciela bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. W modlitwie powierzmy sprawę powołań, współbraci składających śluby zakonne i obchodzących kolejne rocznice.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana.

W niedzielę o godz. 10.00 msza św. w intencji członków Bractwa szkaplerznego i nabożeństwo do NMP z Góry Karmel.

 W niedzielę o godz. 11.30, z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, będziemy modlili się o Dary Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli i katechetów oraz zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

W październiku zorganizowany będzie wyjazdowy dzień skupienia dla grupy Peregrini i Róż Różańcowych. Tym razem będzie to wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Zaproszeni są również wszyscy, którzy chcieliby taki dzień skupienia przeżyć. Koszt wyjazdu 200 zł.  Wpłat można dokonywać w dwóch ratach po 100 zł. Zapisy
w zakrystii.

W piątek rodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami
o Rodzinie Ulmów. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafii.

W sobotę 9 września o godz. 20.00 i 10 września w niedzielę o godz. 16.00 zostanie wyemitowany film „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Na film zapraszamy do salki Droga do Emaus.

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30, grupa charytatywna „Pomoc na Olimpie” o godz. 18.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w piątek RMS o godz. 19.00, próba chóru o godz. 19.30.

Intencje mszalne na 2024 rok przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.