Ogłoszenia parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 października 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 października 2022 roku

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy; w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 msza św. w intencji powołań.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.00. W tym czasie nie będzie w kaplicy Adoracji, ale będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
i pojednania. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki, środy i czwartki
o godz. 17.30. Zachęcamy Was Drodzy Parafianie do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością NMP Matki Zbawiciela, naszej Patronki. Nowenna będzie odprawiana codziennie po modlitwie różańcowej o godz. 18.30. 11 października będziemy obchodzić uroczystość patronalną naszej parafii. Szczegóły zostaną podane za tydzień w niedzielę.

W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. i spotkanie członków Bractwa Szkaplerznego.

W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na inaugurację Duszpasterstwa akademickiego
i postakademickiego „Student+”. Spotkanie rozpocznie się mszą św., a po niej spotkanie
w salce pod kościołem. Zapraszamy serdecznie studentów i pracujących.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą ks. prof. Helmut Juros SDS i ks. Marek Sawicki SDS. Zapraszamy na msze św. w intencji solenizantów: ks. Helmuta w środę o godz. 18.30
i ks. Marka w piątek o godz. 18.30.

22 października w sobotę, odbędzie się rodzinny wyjazd do Ostrówka – do Domu Świętej Faustyny Kowalskiej. W programie zwiedzanie Domu św. Faustyny, msza św., wspólny obiad, konferencja o znaczeniu symboli gestów z obrazu Jezusa Miłosiernego, Koronka i Akt zawierzenia. Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu pokrywający transport, zwiedzanie, wyżywienie i ubezpieczenie wynosi 100 zł. – osoba dorosła, 50 zł – dzieci. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 16 października.

Z tyłu kościoła wyłożona jest skarbonka przeznaczona na ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka tradycyjnie przeprowadzana jest z okazji Dnia Papieskiego.

Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane dzisiaj ofiary przeznaczone na remont kancelarii. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność, otwartość i zrozumienie. O rozpoczęciu prac i ich przebiegu będziemy informowali na bieżąco.