Ogłoszenia parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 października 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 października 2023 roku

11 października będziemy obchodzili święto naszej parafii – odpust ku czci naszej Patronki Matki Zbawiciela. Uroczystość obchodzona będzie w dwóch etapach.

W środę 11 października zapraszamy do udziału w mszy św. w intencji Parafian o godz. 18.30. Po mszy św. zostanie odmówiony Akt oddania Parafii Matce Zbawiciela. Zawierzenia dokonają w naszym imieniu dzieci, polecając naszej Patronce rodziny, chorych, samotnych i każdego z nas oraz wyrażając troskę młodego pokolenia o przyszłość naszej parafialnej wspólnoty. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W niedzielę 15 października będziemy gościli w naszej parafii ks. Pawła Wróbla SDS, który wygłosi kazanie na wszystkich mszach.

O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa z udziałem chóru Sonus Innumerabiles. Tego dnia nie będzie mszy o godz. 13.00. Będzie to czas wspólnego świętowania. Po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się dla dzieci pokaz iluzjonisty Mariusza Czajka oraz malowanie twarzy. O godz. 13.45 wspólna kawa i ciasto, a następnie rodzinne konkursy. O godz. 14.30 kalambury liturgiczne br. Marcina, a godz. 15.15 karaoke ks. Marka. Dla zwycięskich rodzin nagrodą będzie kolacja w restauracji Pizzini.

Zapraszamy Was, Drodzy Parafianie, do wspólnego świętowania. Równocześnie też zwracamy się z prośbą. Jeśli ktoś z Was może wspomóc to spotkanie, piekąc na ten dzień ciasto, czy pomagając przy organizacji, prosimy o zgłoszenie się po mszy św. w zakrystii.

W niedzielę, 15 października przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Tego dnia odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Oznaczone puszki umieszczone są (dzisiaj i w kolejną niedzielę) z tyłu kościoła oraz kaplicy.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00.

 W czwartek 12 października o godz. 19.30 w salce pod kościołem duszpasterstwo Student+ zaprasza na otwarte spotkanie z Tomaszem Samołykiem, katolickim youtuberem, który podzieli się świadectwem swojego życia i nawrócenia.

W sobotę 14 października o godz. 18.30 ks. Marek zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe grupy „Zielonej”, które odbędzie się w Kościele akademickim św. Anny w Warszawie.  Rozpoczęcie mszą św., a po niej spotkanie w kawiarence przy krużgankach kościoła.

 Planujemy utworzenie bezpłatnych zajęć szachowych dla dzieci, prowadzonych przez instruktora. Zajęcia odbywałyby się w środy od godz. 17.30. Chętnych prosimy o wstępną deklarację. Szczegóły i zapisy po mszy św. w zakrystii.

 Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; w piątek RMS o godz. 19.30, próba chóru o godz. 19.30.

Zapraszamy chętnych chłopców z do grona ministrantów oraz chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Piotra.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii w wysokości 6 383, 60 zł. oraz wpłaty na konto. Na dzień 6 października saldo konta inwestycyjnego wynosi 11 330, 60 zł. Dziękujemy za Waszą hojność i zrozumienie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie, dziękczynieniu i radości podczas odpustu ku czci NMP Matki Zbawiciela.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.