Ogłoszenie parafialne – Zesłanie Ducha Świętego, 28 maja 2023 roku

Ogłoszenie parafialne – Zesłanie Ducha Świętego, 28 maja 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w środę 8 rocznica poświęcenia naszego kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 msza św. w intencji powołań, a w sobotę o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 Od czwartku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Informujemy, że w środę nie będzie nabożeństwa majowego,
a w niedzielę nabożeństwa czerwcowego.

W środę podczas mszy św. o godz. 18.30 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

4 czerwca, w niedzielę, o godz. 17.00 odbędzie się w kościele koncert piosenek religijnych
i patriotycznych w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów.

Rozpoczęliśmy 10 jubileuszowy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio pod hasłem „Biorę Ciebie i ślubuję Ci…”  Dzisiaj Eucharystia otwierająca Tydzień o godz. 18.30, po niej błogosławieństwo narzeczonych.  Codziennie zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.30 – szczegółowe intencje podane są na plakatach, Facebooku i stronie internetowej parafii.  Osobiste intencje będzie można wrzucać przez cały tydzień do pudelka z napisem Tak na Serio. Będziemy też wdzięczni za wsparcie tego wydarzenia, skarbona w tyle kościoła będzie przeznaczona na organizację Tygodnia.  W poniedziałek po Mszy św. w intencji kobiet zapraszamy na konferencję pt. „Ja… – kim jestem?” Poprowadzi ją ks. Maciej Szeszko SDS.
W czwartek 1 czerwca po mszy świętej w intencji małżeństw w kryzysie, zapraszamy na spotkanie o miłości „Ja biorę Ciebie za męża/żonę i ślubuję Ci miłość” – czym jest miłość?” (Ks. Michał Lubowicki) Prelekcje we wtorek i środę będą dostępne online, transmitowane z Bielska Białej. Wszystkie szczegóły znajdują się na plakatach. W Niedzielę Trójcy Świętej o godz. 18.30 msza Święta na zakończenie, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

W niedzielę 4 czerwca, skarbona z tyłu kościoła przeznaczona będzie na ofiary na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.