Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Celem ów projektu jest także uczczenie Święta Trzech Króli. Po 50 latach w Polsce święto to znów staje się dniem wolnym od pracy, dlatego tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w tym radosnym świętowaniu.

Kolorowy korowód ruszy z Placu Zamkowego, gdzie przybędzie także arcybiskup warszawski JE Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, a następnie przejdzie na Rynek Nowego Miasta, by tam wspólnie kolędować.

W Orszaku będzie uczestniczyć ponad 1000 aktorów. Większość z nich to uczniowie warszawskich szkół. Do organizacji czynnie włączyło się 10 szkół. Uczniowie wystąpią w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców, współtworząc postacie dwórek, rycerzy, giermków, dworzan, posłańców Króli. Pochód jest podzielony na 3 grupy (afrykańską, azjatycką oraz europejską). Na końcu każdego Orszaku będzie jechał na wierzchowcu Król.

Widzowie włączą się w zabawę poprzez nałożenie tekturowych koron, których zdjęcie przed Stajenką będzie oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi. Każdy uczestnik otrzyma także śpiewnik kolędowy dzięki, któremu będzie mógł włączyć się w wspólny śpiew.

Na zakończenie Orszaku odbędzie się koncert kolędowy. Znanym piosenkarzom będzie akompaniować kapela góralska.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Więcej informacji na: warszawski.orszak.org